Eskişehir'de yaşamanın avantajları neler?

Eskişehir, doğal güzellikleri, tarihi dokusu, sosyal ve kültürel altyapısıyla diğer şehirlerden ayrılıyor.

Eskişehir'de yaşamanın avantajları neler?

Eğitim ve bilim şehri olarak bilinen Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nin önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Gelişen sanayi ve şehircilik anlayışıyla dikkat çeken Eskişehir, Türkiye’nin yaşanabilecek illerinin başında geliyor.  Son yıllarda yeni projelerin artış gösterdiği Eskişehir, hızla gelişmeye devam ediyor. Peki, yeni projelerin artış gösterdiği Eskişehir’de yaşamanın avantajları neler? Eskişehir kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Eskişehirhakkında bilinmesi gerekenler:

 

Eskişehir’de yaşamanın avantajları

 

Türkiye’nin yaşam kalitesi en yüksek şehirlerinden biri olan Eskişehir’in, düzenli ve modern şehirleşmesi bölgenin en büyük avantajları arasında gösteriliyor. Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla örnek olan illerden Eskişehir’de, Alpu, Beylikova, Çifteler, Günyüzü, Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalgazi, Mihalıççık, Odunpazarı, Sarıcakaya, Seyitgazi, Sivrihisar ve Tepebaşıolmak üzere toplam 14 ilçe bulunuyor.2017 TUİK verilerine göre, Odunpazarı 399 bin 451 kişilik nüfusuyla şehrin en kalabalık ilçesi, Han ise 1.953 kişi ile nüfusu en az ilçe oldu.

 

Bölgede otobüs, tramvay ve minibüs gibi toplum taşıma araçlarını kullanarak şehir içinde her yere kolaylıkla ulaşım sağlanıyor.Şehirde gezilecek yerlerin birbirine yakın ve yolların düz olması nedeniyle, toplu taşımaya binmek istemeyenler genellikle bisiklet kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca ulaşım imkânının fazla olduğu Eskişehir’den, hızlı tren kullanarak İstanbul gibi bir metropole sadece2 saat 54 dakikada varılıyor.

 

Eskişehir kiralık daire fiyatları 555 TL’den başlıyor!

 

Eskişehir bünyesinde Anadolulu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi olmak üzere iki üniversite barındırıyor. Eskişehir’de, öğrencisayısının fazla olması kiralık daire talebinin artırmasına neden olan en önemli unsurlardan.  Öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir’de kiralık daire arayışındaysanız kampüsünüze en yakın evi Zingat.com’dan bulabilirsiniz! Anadolu Üniversitesi şehir merkezine yakın Tepebaşı ilçesinde, Osmangazi Üniversitesi ise dört yerleşke ile Sivrihisar ve Mahmudiye ilçelerinde eğitim-öğretim faaliyetini sürdürüyor. Zingat.com Bölge Raporuna göre, Eskişehir kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 555 TL, maksimum 925 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 740 TL olarak gösteriliyor.

 

Odunpazarı kiralık daire fiyatları ne kadar?

 

Eskişehir’in tarihi, turistikve en kalabalık ilçesi Odunpazarı, UNESCO tarafından 2012 yılındaDünya Mirası Geçici Listesi’ne girerek adından söz ettirdi. Şehir merkezinde yer alanOdunpazarı, Eskişehir’de yaşanabilecek ilçelerin başında geliyor. Peki, Odunpazarı’nda kiralık daire fiyatları ne kadar? Zingat.com Bölge Raporuna göre, Odunpazarı kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 515 TL ile 859 TL arasında değişiyor. İlçede ortalama kira fiyatı ise 687 TL olarak belirtiliyor. 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER