Babama Özlem

"Baba.." deyip de geçmeyin bir çok insanın hayalidir, yaşamak istediği en güzel duygusudur.

Ben ya masallarda okumuşumdur, ya da insanlardan duymuşumdur. Konuşmaya ilk başlama döneminde ağzından çıkıcak ilk cümledir belki de. Okula başladığın zaman yanında olmasını istediğin kahramandır. Hiç unutmam okuldayken "öğretmenler veli toplantısı var, herkesin annesi babası gelsin" derdi. Ertesi gün olurdu bütün arkadaşlarımın babası gelirdi ve herkes baba diye koşup sarılırdı.  Ben bi köşede durup imrenerek, ağlayarak onları izlerdim, "benim niye babam yok" derdim.

Çocuksun tabi, herşeyden habersiz ama herşeyi isteyen çoçuk. Sonra "büyüyünce geçer, unuturum" diyorsun, alışmaya çalışıyorsun ama ne yazık ki büyüdükçe daha çok istiyorsun, daha çok ihtiyaç duyuyorsun. 

İlk heyecanında, başarılı günlerinde, mutluluğunda, en çok da biri canını yaktığında, kendi kendine "babam olsaydı kimse canımı yakamazdı" diyorsun. Ama biliyorsun ki ne kadar istersen iste, ne kadar canın yanarsa yansın, yanında olacak seni koruyacak bir baban yok.  "Alış, artık büyüdün" diyorsun ama yıllar geçsede alışamıyorsun.

Her baba kelimesi geçtiğinde için cız eder, insanlar "baban var mı?" diye sorduğunda boğazın düğümlenir cevap veremezsin. Her kız çoçuğunun ilk aşkı, en büyük kahramanı babasıdır. 

Her ne kadar tatmamış olsam da, varlığını hissetmemiş olsam da, bir yanım hep eksik ve buruk olsa da, ben hayallerimde ki babamı sevdim, özledim, aşık oldum. O benim en büyük kahramanım, en büyük aşkım.     

Hayat ne garip, kimisi "babam var" diye isyan eder kimisi babaya hasret yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kardeşler
Kardeşler - 10 ay Önce

Canım benim babasi ligin özlemini okadar içten ve duygulu anlatti ki yüreğine kalemine sağlık emin olki baban varsa kimse sana hiç bir şey diyemiyor âmâ baban yoksa herkes seni eziyor.

Semanur
Semanur - 10 ay Önce

Yaa çok duygu yüklü sözler nede güzel anlatmışsın malesef ki hayat bir yerden sınıyor işte bizi de babamızla sınamış geçmez ne kadar büyürse büyü acısı hep tazedir güzel yüreğinden güzel sözleri dökmüşsün kaleme

Canan sevinç
Canan sevinç - 10 ay Önce

Aynen canım benim kimse hayatındaki insanların değerini bilmiyor

Çiğdem kiyat
Çiğdem kiyat - 10 ay Önce

Çok güzel anlatmissin canım baba duygusunu gerçekten yeri doldurulamayacak her zaman bir yanımız hep boş kalacak.keske evlatlar anne ve babalarının kıymetlerini hayattayken bilseler.eline ve yüreğine sağlık canım çok güzel olmus.

Hatice kaplan
Hatice kaplan - 10 ay Önce

Bir evlat dünyaya getiriyorsan bir anne ve babaya düşen her şey neyse yerine getirilmeli yapmalı yapmıyorlarsa anne ve baba denmez insan evladını düşünür her zaman kalbi temiz kuzenim çok güzel yazmışsın ♥️

Dilber Buldum
Dilber Buldum - 10 ay Önce

Canım yüreğine sağlık çok güzel bir yazı olmuş insanin en değerlileri anne ve babadır

Gamze kpln
Gamze kpln - 10 ay Önce

Evet kardeşim çok doğru söylemişsin çok güzel anlatmşsın yüreğine sağlık çokkk duygulandım baba çınar ağacıdır hp ararsın onu nyplm Allahın verdiğini Allah alır bunada şükür kardeşim yolun bahtın açık olsun dilinden güzel sözler eksik olmasın yüzünden tebessüm düşmesin bu güzel sözlerin devamını hp bekleriz

Elvan ahi
Elvan ahi - 10 ay Önce

Cok güzel anlatmisin çok duygulandim