Van Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale İlçesinde Yıkıma Sebep Olan Depremlerin Ardından Geçici Barınma İhtiyaci İçin Yeni Çadir Ve Konteyner Alanları Açıyor

Van Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale ilçesinde yıkıma sebep olan depremlerin ardından geçici barınma ihtiyacı için yeni çadır ve konteyner alanları açıyor.

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki depremin ardından bölgeye gelen belediye ekipleri, Özpınar, Gelenler, Güvendik, Böğrüpek ve Kaşkol Mahallelerindeki çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Depremzede vatandaşların yaralarını sarmak için seferber olan Büyükşehir Belediyesi, bir tarafta günlük 5 bin kişiye sıcak yemek verirken, Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığı’na bağlı iş makineleri de enkaz kaldırma, yeni çadır ve konteyner alanları açma çalışması yapıyor. Arıca ekipler, stabilize malzemeleri sererek yolları ve mahalle içindeki alanları daha kullanışlı hale getirmeye çalışırken, VASKİ ekipleri ise bölgede seyyar tuvaletler kuruyor. Mahalle içlerine kurulan çadırların ardından depremzede vatandaşlar bölgeye sevk edilen konteynerlere yerleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER