Van Büyükşehir Belediyesi'nden 'Autocad ve Revit' eğitimleri

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde çalışan personele yönelik eğitimler düzenlemeye devam ediyor.

 Van Büyükşehir Belediyesi'nden 'Autocad ve Revit' eğitimleri

Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen 6. Dönem Teknik Destek Programı kapsamında ‘Autocad ve Revit’ eğitimleri veriliyor. Belediyede görevli mühendis, mimar ve teknik elemanların mesleki anlamda yeterli hale gelmelerine katkı sunmak amacıyla verilen eğitimler, 2 hafta sürecek. 


Eğitime katılan Etüt ve Projeler Daire Başkanı Cevdet Başer, Büyükşehir Belediyesi olarak kurum içi eğitimlere büyük önem verdiklerini söyledi. Bu eğitimlerle personelin kendi alanında daha verimli hizmet sunduğunu belirten Başer, şunları kaydetti: 


“Kurum içi eğitimler konusunda gerek Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Murat Zorluoğlu, gerekse Genel Sekreterimiz Mustafa Yalçın çok hassas davranıyorlar ve bu eğitimleri önemsiyorlar. Bizler de daha kaliteli bir hizmet sunmak amacıyla personelimize Autodesk programları içerisinde sık sık kullanılan Autocad ve Revit eğitimlerini veriyoruz. Bu eğitimler, çalışma alanlarıyla ilgili olarak bir binanın planını yapmak, üretimi yapılacak bir makine parçasını çizmek, dekorasyonu yapılacak bir odanın modelini bilgisayar ortamında tasarlayabilmek için ihtiyaç duyulan tüm detayları burada işliyoruz. Buradaki temel amacımız, belediyede çalışan personellerin yeterliliklerini geliştirmek ve projeler hazırlarken projelerde hız kazanma, daha çok iş üretebilme ve projeye hakimiyeti sağlamalarına yardımcı olmaktır.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER