Vanlı gençler 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale'ye gönderildi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından 44 öğrenci, 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale’ye gönderildi.

Vanlı gençler 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale'ye gönderildi

Sosyal ve kültürel alanında yaptığı çalışmalarla halkın her kesimine ulaşan Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Van’da eğitim gören 44 başarılı şehit ve gazi yakını öğrenciyi ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103'üncü yıl dönümü’ dolayısıyla Çanakkale’ye uğurladı. İlk kez uçağa binmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşayan öğrenciler, şehit atalarını görmenin de gururunu yaşadı. 


Çanakkale’ye gittiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Selahattin Eyyubi Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Ayhan Akan, “Arkadaşlarımla birlikte Çanakkale’ye gidiyorum. Çanakkale şehitliğini görmenin gururu ve mutluluğu içindeyim. Çünkü orası bu vatan için, milletimiz için çok özel bir yer. Benim de orada şehit akrabalarım var. Orada onlar için Fatiha okuyup, babaannemin selamlarını şehit dayısına ileteceğim” dedi. 


Öğrencileri Çanakkale’ye uğurlayan Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ise çocukların heyecanın kendilerini mutlu ettiği kadar gururlandırdığını da ifade ederek, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103'üncü yıl dönümünü millet olarak büyük bir gururla kutluyoruz. Bu yıl da Büyükşehir Belediyesi olarak Van’da başarılı olan şehit ve gazi çocuklarını Çanakkale’ye uğurluyoruz. Gençlerimiz çok heyecanlı ve mutlu. Onların bu heyecanı ve gururu bizi de çok mutlu ediyor. Ülke olarak zor bir süreçteyiz. Bu zor süreçte gençlerimizi atalarının huzuruna gönderiyoruz. Çünkü gençlerimiz bilsinler ki, bu ülke büyük fedakârlıklar ve büyük cesaretlerle kurulmuştur. Geçmişte birçok zorluğa göğüs geldik. 15 Temmuz darbe girişimini, cesur kahraman milletimizin özverisiyle atlattık. Bugün de ülkemizin istikbali ve Suriye barışı için kahraman Mehmetçiğimiz Afrin’de tarih yazıyor. 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, rahmetle, şükranla anıyorum" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER