VASKİ'den hizmet atağı

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, Çatak ilçesinde yaptığı hizmetlerle altyapı eksikliğini önemli ölçüde giderdi.

VASKİ'den hizmet atağı

Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül başkanlığında muhtarların da katılımlıyla VASKİ'nin yaptığı çalışmaların ele alındığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda VASKİ çalışmalarının takdimi muhtarlardan büyük takdir gördü. VASKİ Gevaş Şube Müdürü Tevfik Ergenç'in katıldığı toplantıda, 2017'de yapılan çalışmalar ile 2018 yılı projeleri değerlendirildi. Ergenç, VASKİ'nin çalışmaları hakkında detaylı bilgiler sundu. 


Çatak'ta 2017 yılında VASKİ'nin 13 bin 371 metre su hattı, 5 bin 759 metre de kanalizasyon hattı çektiği, bunun da geçmiş yıllara oranla büyük bir başarı olduğu kaydedildi. 


Bu yıl içerisinde de Çatak için yeni çalışmaların başlatılacağı belirtilerek; Karşıyaka, Görentaş, Ağaçlık, Uzuntekne mahallelerine yeni su hattı çekileceği, ayrıca ilçenin ihtiyacı olan 50 tonluk bir su deposu ile 24 adet kaptajın da yapılacağı kaydedildi. 


Çatak Kaymakamı Hacı Asım Akgül de, VASKİ'ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, yapılanların vatandaşlar için çok önemli olduğunu ve bundan sonra da ilçe için yatırımlarının süreceğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER