VASKİ'den 'Sıfır Atık' projesine destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık’ projesine bir destek de Van Su ve Kanalizasyon İdaresinden (VASKİ) geldi.

VASKİ'den 'Sıfır Atık' projesine destek

VASKİ toplantı salonunda gerçekleşen ‘Sıfır Atık’ projesi bilgilendirme toplantısına VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş da katıldı. Daire başkanlarının iştirak ettiği toplantıda, uygulama ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Burada konuşan VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, bu projeye büyük ehemmiyet verdiklerini, bunun hayata bir an evvel geçmesi için gerekli altyapıyı hazırlayarak çevreye zararı en aza indirmek için kurumsal bir seferberlik başlatacaklarını açıkladı. Tekataş, “Yaşadığımız dünyayı maalesef bilinçsizce kirletiyoruz. Gelecek nesillere örnek ve temiz bir çevre bırakmak en büyük yatırımımız olacaktır. Bu uygulama ile merkez ve diğer ilçelerde VASKİ örnek bir uygulamaya imza atmış olacaktır. Herkesin bu duyarlılığı göstermesini bekliyoruz" dedi. 


Uygulamaya alınacak olan ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında VASKİ merkez binası ve tüm ilçelerdeki şubelerde ‘Geçici Atık Depolama’ alanı oluşturularak, ortak alanlara renk skalasına göre atık toplama kutular bırakılacağı, odalarda bulunan tüm çöp kutularının kaldırılacağı, geri dönüşümün etkili olması için çalışma başlatılacağı da kaydedildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER