Çocukluğa Hasret Ben

Bir zamanlar sokaklarda mahalle aralarında top, misket, saklambaç oynayan hayal dünyasında yaşayan mutluluğu oyunda arayan saf çocuklardık. 

Bir yerimiz acıdığında ya da kanadığında annemizin öpücüğü ile iyileşeceğini düşünecek kadar saftık.

Aslında şimdi ise acının ne denli gerçek olduğunu öğrendik. Ağladığımızda ise, hemen herşeye kanar, bir elma şekeri ya da kırmızı mavi bir balonla kandırıldık. Susmak için öyle de olurdu zaten. Lise ya da üniversiteye gidenlere "abi abla" derdik. Sonra büyüdük zamana yenik düştük, biz abi abla dediklerimizin yerini aldık. Bizim yerimizi de başka çocuklar aldı ve onlar bizi gördüklerinde abi abla demeye başladı.

Artık çocuk değiliz anladık ve her yıl bir adım daha atıyoruz ölüme. Artık çocukluk platonik aşklarmız olmayacak, cam kavanozda sakladığımız misketlerimiz, patlamasından korktuğumuz kırmızı balonlarımız, bez bebeklerimiz yok. En önemlisi hayalden uzaklaştık, oyun dünyasında yaşamıyoruz artık. Sorumluluk sahibi birer birey olduk ve zaman bize, artık "çocukça düşüncelere hoşçakal" demenin vaktinin geldiğini hissettirdi.

Evet hoşçakal çocuk sen şimdi sadece anılarım da ve fotoğraf karelerimde kaldın, şimdi hoşgeldin gerçek dünya...

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatos
fatos - 10 ay Önce

Yüreğine sağlık canım arkadaşım çok güzel bi yazı olmuş ❤

Cigdem
Cigdem - 10 ay Önce

Keşke o çocuksu zamanlarında kalabilseydik hepimiz ama ne yazıkki seninde söylediğin gibi büyüdük artık..eline ve yüreğine sağlık güzel insan çok güzel dile getirmissin.içimizden geçenleri.

Dilan Kaplan
Dilan Kaplan - 10 ay Önce

O zamanlarda yaşamadım belki ama öyle güzel anlatmışsın ki yaşamış gibi oldum ve nerden nereye gelmiş neleri unutmuşuz meğerse... ellerine sağlık ablacım ❤️

Necla Daşdemir
Necla Daşdemir - 10 ay Önce

Canım çok güzel olmuş tam içimizdeki çocukluğu anlatmışsın

Öznur
Öznur - 10 ay Önce

Canm cok quzel olms emeqine saqlik

Esra
Esra - 10 ay Önce

Çok güzel yazmışsın başarının devamını dilerim

Tuba Özkaya
Tuba Özkaya - 10 ay Önce

Çok guzel yazmışsınız

Ayşenur ÖZŞAHİN
Ayşenur ÖZŞAHİN - 10 ay Önce

O kadar doğru ki gerçekten geçmişimiz çoçokşugumuz geride kalan hatıralarımızın figür bi şekilde lanse edilmesi çok güzel bi yazı sonuna kadar dogru