Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe'den İlköğretim Haftası mesajı

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı.

Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe'den İlköğretim Haftası mesajı
Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımladı.
 
Doç. Dr. Özgökçe, yayımladığı mesajında, yeni bir eğitim öğretim yılına daha huzur içinde başlamanın heyecanını ve mutluluğunu, başta öğrenciler ve öğretmenler olmak üzere toplumun tüm kesiminin yaşadığını söyledi. Çocukların, çağın ve ötesinin gereklerine göre yetiştirilmesi hususunun toplum olarak en fazla önem verilmesi gereken konu olduğunu ifade eden BaşkanÖzgökçe, “Kaliteli ve karakterli yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolu da hiç şüphesiz eğitimden geçmektedir. Modernleşmenin ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş, kaliteli ve karakterli insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkanı sağlandığı takdirde, ülkemiz dünyada süper güç olması için önünde hiçbir engel kalmaz” dedi.
 
Öğretmen ve velilere de seslenen Başkan Özgökçe, öğretmenlik mesleğinin kutsal ve ulvi bir meslek olduğunu ve asıl amacının yeni nesillere çağın gerektirdiği bilgi ve donanımı kazandırarak onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmak olduğunu kaydetti. Öğretmenlere, ‘öğrencilerin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefiniz olmalıdır’ diyen Başkan Özgökçe, velilerin de çocukları için okulla sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmalarının çok önemli olduğunu kaydetti. Özgökçe, “Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerin başarılarını arttıracaktır” ifadelerini kullandı.
 
Öğrencilere de seslenen Doç. Dr. Özgökçe, “Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin mükemmel fert olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları, sporcuları, mühendisleri, yazarları, şairleri ve sanatçıları sizler olacaksınız. Bu yüzden tüm teknolojik gelişmelerden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli, başka bir deyişle çağın ötesini yakalamalısınız. Bizlerde bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız; okuyan, araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini, milletini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz biz yerel yöneticilerin en büyük amacıdır” dedi.
 
Geleceğin teminatı olan çocukların eğitim öğretim hayatında önemli bir yeri olan ilköğretimin, devamı gelecek uzun bir yolun başlangıcı olduğunu vurgulayan Başkan Özgökçe, “2015 - 2016 eğitim öğretim yılının, başta öğrenci ve öğretmenlerimiz olmak üzere bütün toplumumuza hayırlı olmasını diliyor, İlköğretim Haftası nedeniyle çocuklarımızdan hiçbir fedakârlığı esirgemeyen, her zaman onların yanında yer alan ailelerini, öğretmenlerini ve hükümetin ders kitapları ve modern sınıflarda eğitim imkanı sağladığından dolayı tebrik eder, sevgili çocuklarımıza başarılar diliyorum. Tuşba Belediyesi olarak geçen yıl olduğu gibi bu yılda geleceğimiz olan sevgili öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız. Dar gelirli ailelerin çocuklarına kırtasiye desteğimiz devam edecektir. Mini okul kütüphanelerimize gerekli kitap desteği, okullarımızın bahçelerine bank ve kamelya ihtiyaçları, ağaçlandırma ve spor alanlarının yapımı noktasında programa aldığımız okullarımıza çok amaçlı spor sahaları kazandırmaya devam edeceğiz. Okullarımızın dış mekan ve okul içi temizliklerinde ve dış mekan ve iç mekan çöp kovaları ve geri dönüşüm kutularını Tuşba’daki tüm okullarımıza bırakıp, gerekli çevre ve kültürel eğitim, seminer ve konferanslara devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER