Van'da bayram alışverişi esnafın yüzünü güldürdü

Van’da Kurban bayramı öncesi alışverişe çıkan vatandaşlar esnafın yüzünü güldürdü.

Van'da bayram alışverişi esnafın yüzünü güldürdü

Van’da Kurban bayramı öncesi alışverişe çıkan vatandaşlar esnafın yüzünü güldürdü.


Bayram alışverişini açık alanda kurulan semt pazarlarında yapan vatandaşlardan dolayı yoğunluğun oluştuğu çarşı merkezinde, vatandaşların en çok şeker, lokum, çikolata ve giyim tezgâhlarına rağbet gösterdiği görüldü. Bayramda çocukları ve kendileri için kıyafet ile gıda alışverişi yapan vatandaşların kendilerine erken bayram yaşattığını belirten Mehmet Kaya, vatandaşların yoğun bir bayram hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek, “Bizler de ekmeğimizin peşindeyiz. Çok şükür işlerimiz yoğundur. Bayram işlerimiz olumlu yönde etkiledi. Biliyorsunuz bölgemizde ciddi sıkıntılar yaşanıyor. İster istemez yaşananlar bizleri olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak bayramlar bizim için fırsattır. Malzemelerimizi dışarıda sergileyerek satmaya çalışıyoruz. Herkes kendince bir şeyler satmaya ve ekmeğini çıkarmaya çalışıyor” dedi.


“Allah ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki bela ve musibetleri def etsin”
Çocuklarıyla beraber alışverişe geldiğini belirten Ahmet Sönmez ise, “İlçeden geldik. Kendim ve çocuklar için kıyafet falan aldım. Fiyatlar normal zamanlardan daha uygundur. Bayramlık şeker falan da aldık. Çok şükür bu bayramı da kazasız belasız yaşıyoruz. Allah ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki bela ve musibetleri def etsin. Gerçek anlamda bayramlar yaşamayı bizlere nasip etsin” şeklinde konuştu.


Kimi vatandaşlar giyim mağazalarını tercih ederken, kimilerinin semt pazarlarını tercih ettikleri cadde ve sokaklarda ciddi anlamda kalabalık oluştuğu gözlendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER