İçişleri Bakanı Soylu, Van'da güvenlik güçleri ile bayramlaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Van’da güvenlik güçleri ile bayramlaştı.

İçişleri Bakanı Soylu, Van'da güvenlik güçleri ile bayramlaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Van’da güvenlik güçleri ile bayramlaştı.


AK Parti İl Başkanlığı önündeki polis noktasına yapılan saldırının ardından Van’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beraberindeki Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte asker ve polisle bayramlaştı. İlk olarak Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’na giden Bakan Soylu ve beraberindekiler, askeri manga tarafından karşılandı. Daha sonra Burada Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin’in makam odasına geçen Bakan Soylu burada anı defterinine düşüncelerini yazdıktan sonra askerler ile bayramlaştı.

"Bakan Soylu Mehmetçikle kahvaltı yaptı"
Bakan Süleyman Soylu beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Van Valisi İbrahim Taşyapan ve AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk ile birlikte askerler ile aynı masada oturarak kahvaltı yatı. Kahvaltı süresince askerlerle sohbet eden Bakan Soylu, kahvaltısını tamamladıktan sonra Jandarma Asayış Kolordu Komutanlığı’ndan ayrılıp İl Jandarma Komutanlığı’na geçti. Burada da Mehmetçikle bayramlaşan Bakan Soylu, burada da askerlerle sohbet etti. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler ile birlikte Tendürek Dağı bölgesinde geçtiğimiz hafta bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik ‘Binbaşı Kıvanç Cesur-3 Operasyonu’nda şehit olan geçici köy korucuları İhsan Taş, Muzaffer Aladağ ve Mehmet Aladağ’ın ailelerini ziyaret emek için Çaldıran ilçesine bağlı Yaşkütük Mahallesi’ne gitmek üzere İl Jandarma Komutanlığından ayrıldı.

"Bakan Soylu özel harekat polisi ile bayramlaştı"
Çaldıran ilçesine bağlı Yaşkütük Mahallesi dönüşü AK Parti İl Başkanlığı tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılarak partililerle de bayramlaşan İçişleri Bakanı Soylu, Van’da son olarak Özel Harekât Şube Müdürlüğü yerleşkesini ziyaret etti. Burada, Ak Parti Van eski Milletvekili Gülşen Orhan ve protokol üyeleriyle birlikte İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile özel harekât polislerinin bayramını kutlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van’daki programını bu şekilde tamamladıktan sonra Vali İbrahim Taşyapan, Ak Parti Milletvekili Burhan Kayatürk, kurum amirleri ve partililer tarafından uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER