Van Büyükşehir'e Kayseri'den Genel Sekreter atandı

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’ne 1999 yılından 2015 yılına kadar Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürüten Mustafa Yalçın atandı.

Van Büyükşehir'e  Kayseri'den Genel Sekreter atandı

Ziya Türk'ün Haberi

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği’ne 1999 yılından 2015 yılına kadar Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürüten Mustafa Yalçın atandı.

 

Mustafa Yalçın, KASKİ Genel Müdürlüğünden sonra 1999 yılından 2015 yılına kadar Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yapmıştı. Son olarak Kay-Tur A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Belediye Teftiş Kuruluna atanan Mustafa Yalçın önceki gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Van büyükşehir belediyesi Genel sekreterliği görevi tevdi edildi.

 

Bakan Soylu´nun talimatı ile Yalçın´ın genel sekreter olarak atanması ile ilgili süreç başlatıldı. Yalçın´ın önümüzdeki hafta Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görevine resmen başlaması bekleniyor.

 

MEHMET YAŞAR’IN ASALETEN ATANMASI BEKLENİYORDU

Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın tutuklanmasının ardından Van Büyükşehir Belediyesi’ne Kayyum olarak Atanan Van Valisi İbrahim Taşyapan, göreve başladıktan kısa bir süre sonra Mehmet Yaşar’ı Genel Sekreter Vekili olarak görevlendirmişti.

 

Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili ve Van Valisi İbrahim Taşyapan’ın, Mehmet Yaşar’ın Genel Sekreter Vekili olarak başarılı çalışmalarından ve ekip anlayışı içerisindeki performansından duyduğu memnuniyet ve güven Van kamuoyu tarafından biliniyordu.

 

Ayrıca çalışmalarından dolayı Genel Sekreter Vekili Mehmet yaşarı Van Kamuoyu da takdirle karşılıyordu.

 

69 gündür Genel Sekreterlik görevini başarılı bir şekilde sürdüren, çalışmalarını Vanlıların takdirle karşıladığı Mehmet Yaşar’ın asaleten atanmasını bekleniyordu. Kayseri’den bir genel sekreter atanması haberinin şehirde duyulması üzerine,  Van dışından bir genel sekreterin atanmış olması kamuoyunda şaşkınlık oluşturdu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER