Ali Babacan'ın partisinde Van'dan kimler var?

Ali Babacan aylardır kuramadığı yeni partisini Çarşamba günü kuruyor. Kulislere sızan bilgiye göre Babacan'ın partisinin ismi ise DEVA Partisi olacak. Kurucular kurulanda aktif milletvekillerinin de olduğu belirtiliyor.

Ali Babacan'ın partisinde Van'dan kimler var?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü partiyi önümüzdeki Çarşamba günü kuruyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de "destekliyorum" dediği yeni partide halen görevde olan 4 milletvekilinin Kurucular Kurulu'nda yer alacağı iddia edildi. Kulislere sızan bilgilere göre logosu da hazır olan Ali Babacan'ın partisinin adı da DEVA Partisi olacak. 

YENİ PARTİ ÇARŞAMBA GÜNÜ KURULUYOR
Ali Babacan'la birlikte Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay gibi isimlerin de kurucuları arısında yer alacağı yeni partinin kuruluş dilekçesi Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı'na verilecek.

İSMİ VE LOGOYU ALİ BABACAN AÇIKLAYACAK
Bakanlığa dilekçe verilmeden önce Ali Babacan’ın bir açıklama yaparak, partinin ismini ve logosunu açıklayıp ve genel çerçeveyle programını kamuoyuna açıklayacağı belirtiliyor. 

'DEVA PARTİSİ' GELİYOR...
Parti programı ve tüzüğü üzerindeki son çalışmalar, Ali Babacan’ın liderliğinde yapılan toplantılarda tamamlandı. Logo, isim ve kurucular kurulu ile ilgili çalışmalar da büyük ölçüde tamamlandı. Kulislere sızan bilgilere göre, Ali Babacan'ın yeni kuracağı partinin ismi DEVA Partisi olacak. 

KURUCULAR ARASINDA VAN'DAN KİMLER VAR?
Babacan'ın Deva Partisi'nin kurucular kurulunda halen Meclis'te görev yapan bazı milletvekillerinin de yer alacağı öğrenildi. Kurucular arasında daha önce farklı partilerde siyaset yapan, liberal-demokrat çizgiye yakın bazı isimlerin de olacağı belirtildi. Yeni partinin kurucular kurulunda Vanlı isimler de var. 23. Dönem Van Milletvekili Kerem Altun da var. Kulislerde Altun'un dışında listede 23. Dönem Milletvekili İkram Dinçer, Dostluk Grubu üyelerinden Mehmet Avcı ve Evrim Rızvanoğlu gibi sürpriz isimlerin de yer alacağı konuşuluyor.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ihanet tayfası
ihanet tayfası - 11 ay Önce

bunlar müslümanların önünü kesmee çalışıyor ALLAH da onların önünü kessin amin

SIRADAKİ HABER