Abdullah İmamoğlu, “Teslimiyet cennet müjdeleyicisidir” 

Van’da Köklü Değişim Dergisi tarafından iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programına Yeniden Refah Partisi, Hüda Par, Saadet Partisi, Memleket Partisi, İslami STK’lar ve bazı basın yayın kuruluşları katıldı.

VANGÖLÜ TV ÖZEL
 Geleneksel olarak düzenlenen iftar programında dergi mensupları tarafından bir konu belirlenir ve o konu üzerinden sohbet gerçekleşir. Bu sene ki konu ise “teslimiyet” oldu. Teslimiyetin hayatımızdaki yer ve önemine değinen Köklü Değişim Dergisi Yazarı Abdullah İmamoğlu şunları söyledi;
“Her sene düzenlenen iftar programında biliyorsunuz ki belli bir konu belirlenir ve o konu üzerinden sohbet edilir. Bu senede ramazan başlığını “teslimiyet” olarak belirledik.
Ramazan teslimiyettir en azından teslimiyetin keyfiyeti için neler söylenebilir. Öncelikle şunu söylemek isterim amasız ve fakatsız bir teslimiyetten Allah razı gelmektedir.
 Teslimiyet Müslümanın şiarındadır. Teslimiyet cennet müjdeleyicisidir. Teslimiyet bizim arzu ve isteklerimize göre olmamalıdır. Teslimiyet Allah’ın istediği şekilde olmalıdır. İslam’ın kurallarına göre olmalıdır ”dedi. 
Kaynak: VANGÖLÜ TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER