Afrin şehidinin babasına 'Şahadet Beratı'

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Erciş doğumlu Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in (26) ailesini ziyaret ederek, ‘Şahadet Beratı’nı baba Zeynalabidin Çevik’e teslim etti.

Afrin şehidinin babasına 'Şahadet Beratı'

Şehit Rıdvan Çevik’in Vanyolu Mahallesi’ndeki baba ocağına gelen Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş ve beraberindeki Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, Erciş 108. Topçu Alayı Komutanı Albay Kamil Tumba, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan ile 1 Mart 2018 tarihinde Afrin’de şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik'in ailesine bir kez daha taziyelerini ileterek, şehit babası Zeynel Çevik'e ‘Şahadet Beratı’nı teslim etti. 


Korgeneral Karataş, vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerin önünde saygıyla eğildiklerini belirterek; şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere ise acil şifa dilediklerini söyledi. 


Şehit babası Zeynalabidin Çevik ise, "Evladımızı vatana şehit verdik, gururluyuz. Vatan sağ olsun. Oğlumuz Rıdvan her konuşmamızda gururlanarak yaptığı görevin kutsallığından söz ederdi. Biz, kendisine ‘görevi bırak gel’ dediğimizde, ‘şehit olmadan gelmem’ diyerek bu söylemimize tepki gösterirdi" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER