AK Parti MKYK Üyeleri basın mensuplarıyla buluştu

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri Van’da bir takım temaslarda bulundu. Temaslarda üyeler yerel ve ulusal basın ile kahvaltılı bir programda buluştu.

‘AK PARTİ, AFET BÖLGELERİNDE HALKIMIZI YALNIZ BIRAKMADI’
AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi,65. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ise; ‘Ülkemiz çok zor günlerden geçti. Bu zor günlerde de kardeşlik bilincine, kardeşlik ruhuna, birlik ve beraberliğe ve kenetlenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Kendi kaderini milletin kaderiyle bütünleştirmeyi başaran AK Parti, Türkiye’nin her bölgesinin partisi oldu. AK Parti hükümetleri olarak zor zamanlarda, afet bölgelerinde halkımızı asla ve asla yalnız bırakmadık. Geçmişte olduğu gibi yine bu gün de her bakımdan destek olmak için Van’dayız ve halkımızın yanındayız.’ Dedi.
‘İNSANLARIN ACILARINI PAYLAŞMAK İÇİN BURADAYIZ’
AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van’da ve ülkenin birçok yerinde yaşanan afetlerden bahsederek; ‘Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar her alanda özellikle AK Parti hükümetimizin gerek kendi iç dinamikleri, gerekse de devlet erkanı, acısını yaşayan halkımızla kucaklaşmayı hedefledi ve kucaklaştı. Birçok ilçemizde yaşanan sel felaketi tarlalarımıza, ekinlerimize zarar verdi. En büyük şansımız insan kaybına uğramamamızdı. 2 günlük program çerçevesinde özellikle MKYK Üyelerimizle beraber sahadaydık. Sel bölgelerinde yaşanan trajedik olaylar ve sıkıntıların en ince, kılcal damarlarına kadar inip bu insanların acılarını paylaşmak için buradayız.’ Diye konuştu.
AK Parti MKYK Üyesi, Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Burhan Kayatürk; ‘Görüştüğümüz insanlar bütün sıkıntılarını dile getirdiler, tavsiyelerini söylediler. Üzüldüğüm bir nokta var, onu sizinle paylaşmak istiyorum. Göçlerle alakalı muhalefetin vicdandan ve insaftan uzak bir kısım çalışmalarının bizim bölgemizde de etkili olduğunu, zaman zaman bir kısım insanlarımızın da buna alet olduğunu, dile getirdiğini gördük. Bu tür göçler Ortadoğu’da, Güney Asya’da çok sık bir şekilde görülmektedir. İnsanlar zannediyor ki Türkiye’ye herkes elini kolunu sallayarak geliyor. Öyle değil. 21’inci yüzyılda duvar örüyoruz. Bundan başka ne yapılabilir?’ 
Konuşmaların ardından basın mensuplarının da sorularını cevaplayan üyeler, daha sonra AK Parti Van İl Binası’na doğru hareket etti.

Kaynak : Vangölü TV

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER