banner6

Aktivistler Van Gölü için Ankara yolunda

Van Gölü'ndeki kirliliğin son bulması için farklı etkinlikle ile farkındalık oluşturmaya çalışan Van Gölü Aktivistleri Derneği’nin bu seferki hedefi Van Gölü sahilinden başlayıp Ankara’ya bisikletle ulaşmak.

Aktivistler Van Gölü için Ankara yolunda

İKİNİSAN GAZETESİ ÖZEL

Van Gölü’ne arıtılmadan akıtılan kirli atıklar yüzünden gölde kirlilik her geçen gün artıyor. Bazı sahil kesimleri bu atıklardan dolayı bataklık hale gelmiş ve kullanılamıyor. Aynı zamanda sahil bantlarının birçok yerinde özel kurum kampları kurularak halka kapatılmış durumda.

Van Gölü’nün halka açık ve temiz olması gerektiğini savunan Aktivistler Van Gölü Koruma Kanununun çıkarılması yönünde çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Aktivistler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda Ankara’ya kadar bisikletle gidip Van Gölü Koruma Kanununun çıkarılması talebinde bulanacaklarını bildirdiler.

Yapılan paylaşımda, "Van Gölü için Türkiye'yi Pedallıyoruz" etkinliğimize Ankara parkuru ile devam ediyoruz. Bu kez amaç; Van Gölü için farkındalık oluşturmak ve  #VanGölüKorumaKanunu çıkması için destek bulmak” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER