Asya teyzenin artık bir çatısı var

Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden Vanlı amca severler, adeta dev bir iyilik hareketine dönüştü.

Asya teyzenin artık bir çatısı var

Sosyal medya fenomeni Vanlı Amcan, gönülleri fethetmeye devam ediyor. Yetimlerin ve muhtaçların umudu olan Vanlı Amcan ve dostları, hayır işlerinde yarışıyor. İnsanların durumunu Twitter’dan paylaşarak vicdanlara çağrı yapan Vanlı Amcan, hayırseverlerin merhameti ile mutluluk dağıtıyor. Van Valisi ve Büyükşehri Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun desteğiyle devletin şefkatli yüzünün de görünmesine vesile olan Vanlı Amcan, yüzlerce insanın derdine derman oluyor. 


Fakir fukaraya yuva da olan ve bugüne kadar sıfırdan 6 ev yaptıran Vanlı Amcan, 8 evin de bakım ve onarımını gerçekleştirdi. Vanlı Amcan’ın bakım onarımını yaptırdığı 8. ev Asya teyzenin oldu. İstanbul ve Van’daki takipçilerinin desteğiyle Asya teyzenin evinin çatısı yenilendi. Van depremlerinde ağır hasar gören iki göz odada, 5 çocuğu ve psikolojik tedavi gören eşiyle birlikte yaşayan Asya Onuk, 20 yıldır bu zor şartlar altında mücadele ediyor. Onuk, “Çatı damlıyordu, damlayan yerlere leğen bırakıyordum. Evimiz su içinde kalıyordu. Evimizde hiçbir eşya yok zaten” dedi. 


Çatısı yenilenen Onuk, “Vanlı amcaya çok teşekkür ederiz, çatımızı yaptırdı. Vanlı amca olmasaydı ne yapardık? Allah onu gönderdi yine, o da Allah’ın bir meleği. Allah ondan razı olsun.” şeklinde konuştu. 


Van’ın Edremit İlçesi Hacıbekir Mahallesi’nde oturan Asya teyze, eşya ve gıda konusunda da yardım bekliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER