banner6

Ayhan Kahraman'dan çocukları PKK'ya kaçırılan annelere HDP Van il binası önünde toplanma çağrısı"

Çocukları dağa kaçırılan ve HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerine, güvenlik korucuları Şehit ve Gazi Aileleri federasyonu destek ziyaretinde bulundu.

Ayhan Kahraman'dan çocukları PKK'ya kaçırılan annelere HDP Van il binası önünde toplanma çağrısı"

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocukları için sorumlu gördükleri HDP İl Başkanlığı binası önünde 3 Eylül'de başlattıkları oturma eylemi sürüyor.

Güvenlik korucuları Şehit ve Gazi Aileleri federasyonu, Diyarbakır annelerini ziyaret etti, mağdur annelerle görüşerek, desteklerini bildirdi.

ANALARIN SESİNE KULAK VERİN 
Güvenlik korucuları Şehit ve Gazi Aileleri federasyonu olarak Diyarbakır’da anneler tarafından başlatılan “evlat nöbeti’ mücadelesine destek olmak için Diyarbakır’a gittiklerini söyleyen federasyon Başkanı Ayhan Kahraman, “21 Ağustosta oğlu Mehmet Akar’ın bölücü terör örgütü PKK tarafından kaçırılması üzerine annesi Hatice Akar tarafından,  HDP Diyarbakır il binası önünde başlatılan oturma eylemi sonuç vermiş ve nihayetinde Hatice akar 4.gün sonunda evladına kavuşmuştur. Hatice Akar’ın mücadelesi Büyük bir haykırışa vesile olup bu olay netice olarak evladı bölücü terör örgütü tarafından kaçırılan bütün analara cesaret vermiştir. Evlatlarına hasret bırakılan analar çocuklarımızı geri verin sloganıyla HDP Diyarbakır il binası önündeki oturma eylemine destek vermiştir. Anaların bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP aracılığıyla dağa kandırılarak götürülen çocuklar için bölücü terör örgütü PKK ya karşı bu oturma eylemi,53 annenin katılımıyla büyüyerek devam etmektedir. Evlatlarına hasret bırakılan anaların bu feryadına her fırsatta haktan adaletten eşitlikten barıştan kardeşlikten bahseden ve çakma hayaller savurup insanların baharını kışa çeviren bölücü terör örgütü ve onun siyasi uzantısı HDP'in ikiyüzlü Alçak olduğunun açık göstergesidir.” Dedi.

VAN’DA Kİ ANNELER VAN HDP BİNASI ÖNÜNE TOPLANMALI
Bütün kamu kurum ve kuruluşların bu mücadeleye destek vermesi gerektiğini söyleyen Kahraman, “Bu dava insanlık onurunun ayaklar altına alınmasına çiğnenmesine karşı bir dik duruş ve haykırıştır. Bu dava insanlık onurunun ayaklar altına alımına çiğnenmesine karşı dik duruş ve bir haykırıştır bu elzem dava siyaset üstü bir durumdur bu anaların gözyaşlarını dindirecek adımları atılması bütün birey ve kurumların asli görevidir. Umut ediyoruz ki, Diyarbakır’daki evlatları için mücadele eden 53 ana teröre çocuklarını kaptıran diğer analara ve toplumda örnek olacak ülke olarak hassas olduğumuz şu günlerde Güvenlik korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Federasyon olarak. Van’daki analarında Van il HDP önünde toplanıp evlatlarının geri getirilmesi için bu mücadeleye destek olmaları gerekir kamuoyuna saygılarımla duyurulur.” diye konuştu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER