Başkan Özgökçe'den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Özgökçe'den 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Sağlık çalışanlarının mesleklerini icra ederken aynı zamanda insanın hayatını merkeze alan kutsal bir görevi yerine getirdiklerini belirten Başkan Özgökçe, "Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından biri olan sağlık hizmetlerinin gereği gibi vaktinde yerine getirilmesi, etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli ve sağlıklı bir toplumun en önemli şartıdır" dedi. 


Tuşba Belediyesi olarak sağlık alanında çok güzel çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Özgökçe, “Göreve gelir gelmez özellikle kırsal kesimde büyük bir sorun teşkil eden ve yaş ortalaması 15’in üzerinde olan 4 bin çocuğun sünnetini gerçekleştirdik. Ayrıca sosyal belediyecilik gereği ilgili sağlık kurumlarıyla ortaklaşa eğitim seminerleri ve sağlık taramaları düzenledik” ifadelerini kullandı. 


Özgökçe mesajında, her şeyden önce insan anlayışının benimsendiği günümüzde herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanmasının büyük önem taşıdığını belirterek, sağlıklı bir hayatın insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunu, Tuşba Belediyesi olarak sağlık alanında güzel çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Bununla birlikte özellikle AK Parti hükümetlerinin Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da sağlık alanında yaptığı reform niteliğindeki yatırım ve hizmetlerle vatandaşları memnun ve mutlu ettiğini vurgulayan Başkan Özgökçe, "Hükümetimizin özellikle son yıllarda sağlık alanındaki başarılı çalışmaları ile dünya ülkeleri arasında önemli bir mesafe kat etmiştir. Hükümetimiz, her ferdin temel ihtiyacı olan sağlık hizmetini en güvenilir ve en kaliteli şekilde milletimize ulaştırmayı hedeflemiştir. Halkımızın desteği, sağlık personellerimizin ve doktorlarımızın çalışmaları ile 16 yıllık AK Parti hükümetleri iktidarı dönemi süresince sağlık alanında büyük kazanımlara imza atıldı. Herkesin eşit derecede sağlık hizmeti alması amacı ile toplumuzun sağlık hizmetlerine ulaşması daha da kolaylaştırılmıştır. İnsan odaklı hizmet verilmeye başlanmış, bunun neticesinde sağlık hizmetleri vatandaşımızın ayağına kadar getirilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, insan hayatını her şeyin üstünde tutan, tüm zorluklara rağmen özveri ile çalışmalarını sürdüren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER