Bedri Bor, Van Lokantacılar Odası başkanlığa aday olduğunu açıkladı

Van Lokantacılar Fırıncılar Pastacılar Kahvaltıcılar ve Kasaplar Odası seçimlerinde Bedri Bor, dün yaptığı basın açıklaması ile başkanlığa talip olduğunu bildirdi.

Van’da bir otelin toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan başkan adayı Bedri Bor, yakın zamanda başkanlık seçimlerinin olacağını ve yapılan istişareler sonrası başkanlığa aday olduğunu bildirdi.

Konuşmasının akabinde Bor; ‘İnşallah odamız için en hayırlı neticenin ortaya çıkmasını sağlamak ve hepimizin hayrına olacak bir seçim ile yolumuza devam etmek istiyoruz.’ Dedi.

‘BİZ BU İŞİN EHLİYİZ VE BU İŞİN HAKKINI VEREBİLİRİZ"

Oda ile ilgili sorunların çözümüne dair bir iradenin olması gerektiğinin altını çizen Bor, ekip olarak bu iradeyi ortaya koyabileceği inançlarının olduğunu söyledi. Başkan Adayı aynı zamanda ; ‘Biz bir inançla yola çıkıyor ve inandığımız değerler çerçevesinde bu işi de en güzel şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olacağımızı ifade etmek istiyorum. İnandığımız ve değer verdiğimiz çizgilerimiz bize hizmet etme anlayışını ifade etmektedir. Biz bu işin ehliyiz ve bu işin hakkını verebiliriz. Bu işi yaparken kardeşlerimize zulüm etmeyiz, onların hakkını gözetiriz. Bunun için bu istişare toplantılarını yapıyor ve sizin teveccüh ve desteğinize talip olacak cesareti kendimizde buluyoruz. Bu yükün altına girdiğimizde şu hakikatin farkında olarak bu yükü devralacağız. Evet, bize yüklenecek sorumluluklar ve mesuliyetler olacak ve bunlar karşısında biz ekip olarak bir emanet almışız şuuruyla hareket edeceğiz. Biz bu makama efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz ve yapacağımız hizmetimiz karşısında siz değerli abilerimizden bir tek beklentimiz var. O da desteğiniz ve dualarınızdır. Bizim bu yüke talip olmamızın bir diğer sebebi de odamız ile esnafımız arasındaki kopukluğu gidermek, aramızdaki kapanmış kapıları sonuna kadar açmaktır. Zira odamız esnafımızın varlığı ve desteğiyle güçlüdür, kıymetlidir. Seçildiğimiz günden sonra; gerek alacağımız kararlar, gerekse de yapacağımız çalışmalar siz değerli esnaflarımızın bilgisi dâhilinde ve desteğiyle yapılacak, yani bir diğer tabirle bu işi beraber yapacak, başarıya beraber gideceğiz.’ Dedi.

Konuşmasının sonunda Bor ; ‘El ele vererek odamızı inşa edelim, birlikte bayram edelim. Rabbim giriştiğimiz bu yolda bizi siz değerli kardeşlerimize mahcup etmesin.’ ifadelerini kullandı.

Kaynak : Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER