banner6

Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Altın Büyükşehir Belediyesi Zabıtalarına yapılan saldırıyı kınadı

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Harun Altın Van’da Kurban Bayramı denetimi yapan Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerine yapılan saldırıyı kınadı.

Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Altın Büyükşehir Belediyesi Zabıtalarına yapılan saldırıyı kınadı

İKİNİSAN  GAZETESİ

Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Harun Altın, “Kurban Bayramı öncesinde İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları kapsamında Cumhuriyet Caddesi’nde denetim yapan Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerine, kuralları hiçe sayarak kentin düzenini bozan seyyar satıcılar ve semaverciler tarafından yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.” dedi.

SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUM

Şube Başkanı Altın yaptığı açıklamada, “Bu saldırı Van halkına yapılan saldırıdır kabul edilemez bir durumdur. Sendika üyemiz 1 zabıta memuru ağır yaralanırken 2 zabıta memuru da hafif şekilde yaralandığını, Yaralı zabıta memurları, mesai arkadaşları tarafından hastaneye kaldırıldığını üzüntüyle öğrendim.  Canını hiçe sayarak ilimizin huzur ve hijyeni için çalışan zabıta arkadaşlarımızın bu tür saldırıyla karşılaşması bizleri derinden üzmüştür. Zabıta arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Sorumluların yaptıklarının yanına kâr kalmaması için takipçi olacağımızı da burada belirtmek isterim.   Zabıta arkadaşlarımıza Allahtan acil şifalar diler, ilimizde bu tür olayların olmamasını temenni ederim.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER