Büyükşehir Belediyespor'dan Vali Taşyapan'a ziyaret

Van Büyükşehir Belediyespor’un yeni yönetimi, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan’ı ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu.

Büyükşehir Belediyespor'dan Vali Taşyapan'a ziyaret

Van Büyükşehir Belediyespor’un yeni yönetim kurulu, Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Taşyapan’ı Büyükşehir Belediyesindeki makamında ziyaret etti. Ziyarette Kulüp Başkanı Abdullah Çalım’ın yanı sıra Asbaşkan Nevzat İnanç, Genel Sekreter Ali Çoban, muhasip üye Erdal Özşener, Basın Sözcüsü Fatih Sevinç, Salon Sporları Sorumlusu Abdullah Arvas, Altyapıya Sorumlusu Faruk Yergin, Futbol Şubesi sorumluları Enver Azbay, Ramazan Kıvanç ve Mustafa Unutma da hazır bulundu. Ziyarette Kulüp Başkanı Abdullah Çalım tarafından Vali İbrahim Taşyapan’a yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.
Vali Taşyapan, Büyükşehir Belediyespor’un yönetim kurulu üyelerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sportif çalışmalarında başarı diledi. Büyükşehir Belediyesi olarak spora destek sunmaya devam edeceklerini belirten Vali Taşyapan, yeni yönetimin birlik ve beraberlik ruhu içersinde çalışacaklarına inandığını söyledi. Takımın kentte iyi bir karşılığının olduğunu söyleyen Vali Taşyapan, “Biz göreve geldikten sonra normal düzeni bozmak istemedik. Ama bazı gelişmeler bizim o fikrimizi sürdürmemizi sağlamadı. Sizlerde bu yönde görev aldınız. İnşallah bizde belediye olarak destek vereceğiz. Futbol işi piyasayı ve futbolcuları bilmeyi gerektirir. Neler yapılması gerektiğini bilmek gerekir. Takımlarda başarıyı ve başarısızlığı tabi hep değerlendirmek lazım. Başarıyı ödüllendirmek, başarısızlığı da görmezden gelmemek gerek. Başarısız olan varsa tutmak zorunda değiliz. Kim olursa olsun. Ama kötüye kullananları ve kötü niyetli olanları tutmamıza da gerek yok. Elden gelen gayreti gösteren çocuklara da destek olmak lazım. Burada yıldızı parlayıp başka yere gidebilir. Her şekilde önü açılabilir” dedi.

 

Kulüp Başkanı Abdullah Çalım ise, Vali Taşyapan’a kendilerini kabul etmelerinden ötürü teşekkür etti. Çalım, “Kısa bir süre önce yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber kongreye gittik. Sizlerinde bizlere olan yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. İyi bir kongre süreci yaşadık. İnşallah memleketimize hayırlı olur. Bizde bu görevi nasıl daha ileriye taşırızın derdindeyiz. Bir çalışma yapacağız. Şu anda sezonun 4 maçı kaldı. Bu dört maçta elimizden geleni sergilemek istiyoruz. Bu doğrultuda yönetim kurulum adına tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Van Büyükşehir Belediyespor’un yönetim kurulu, Vali Taşyapan’ı ziyaret ettikten sonra Genel Sekreter Mustafa Yalçın’ı da ayrıca ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER