Diyetisyen Işık, internette satılan zayıflama ürünleri için Vanlıları uyardı!

Pandemi birçok alanda olduğu gibi kilo alma konusunda da vatandaşları bir hayli etkiledi. Buna çare olarak da internet sitelerinde yayınlanan zayıflama ürünlerine başvuruluyor. Biz de Vangölü TV ekibi konunu uzmanları ile görüştük. 

Zayıflama ürünlerine maalesef ki çok fazla rağbet var diyen Diyetisyen Gülay Işık,  “Bizde çok fazla görüyoruz. Danışanlarımıza da önermiyoruz. Çünkü sonrasında çok fazla kilo alımı, karaciğer yağlanması, diğer organların yağlanması gibi birçok sağlık problemiyle karşılaşıyoruz. Bu yüzden biz hiçbir şekilde bu ürünleri sağlıklı bulmuyoruz ve önermiyoruz” dedi.

HERKES ELİNDEKİ MEVCUT ÜRÜNLERLE ZAYIFLAYABİLİR
Sosyal medyada çok fazla diyet listesi bulunduğunu ve bunun danışanları tarafında sürekli sorulduğunu dile getiren diyetisyen Işık; “Danışanlarımız bizimle iletişime geçince ben bu diyet listesindeki ürünlerden dolayı çok fazla para harcayacak mıyım? Şeklinde soruları oluyor. Aslında öyle bir şey yok. Biz diyet sürecinde beslenmelerini sağlıklı bir şekilde düzenleyerek ellerinde olan sağlıklı ürünlerle beslenebilecekleri bir diyet listesi hazırlıyoruz. Bunun aksine bazı danışanlarımız ise daha spesifik ürünler olsun istiyorlar bunu da onların isteklerine göre değiştirebiliyoruz. Herkes elindeki mevcut ürünlerle zayıflayabilir. Biz bütün diyet listelerinde bunu ön görüyoruz çok fazla maddi kayıp olmadan eldeki besinlerle daha sağlıklı güzel zayıflanabilir” şeklinde konuştu.

Kaynak : Vangölü  TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER