Erciş'te 212 yataklı devlet hastanesinin yapımı

Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Erciş ilçesinde TOKİ tarafından yapımı devam eden 212 yatak kapasiteli devlet hastanesinde incelemelerde bulundu.

Erciş'te 212 yataklı devlet hastanesinin yapımı

Yapımı devam eden hastanenin inşaat alanında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, yetkililerden bilgiler aldı. Erciş halkının hastanenin hayata geçirilmesini uzun süredir beklediğini ifade eden Yanmaz, bu konunun tüm devlet büyüklerinin de gündeminde ve takibinde olduğunu kaydetti. Hastane inşaatındaki gecikmenin önüne geçilmesi için yüklenici firma yetkilileriyle gerekli görüşmelerin yapıldığını, aksi halde yasal işlemlerin uygulanacağını dile getiren Yanmaz, 2017 yılı içerisinde hastanenin ilçe halkına hizmet vermeye başlaması için gerekli işlemlerin hızla takip edildiğini belirtti.
 

Dr. Yanmaz, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yaşar ile birlikte yeni hastanenin hizmete açılması için ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiklerini ifade ederek, “Erciş, Van ilinin en büyük ilçesidir. Bu bakımda ilçede sağlık başta olmak üzere kamu hizmetlerinin diğer ilçelere göre daha büyük boyutlarda verilmesi gerektiğini bilmekteyiz. Bizlerde bunun gayreti içerisindeyiz ve bilincindeyiz. Bizlerde bugün burada hastane yapımındaki eksiklikleri rapor ederek Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili makamlara sunulmak üzere çalışmalarımızı yürütmekteyiz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak bizlerde bu hastane yapımının bir an önce bitmesini ve Erciş halkının hizmetine sunulmasını istiyoruz” dedi.
 

Dr. Yanmaz, Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkanı Mehmet Şirin Yaşar’ı da makamında ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER