Erciş'te asayiş olayları

Van’ın Erciş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri; hırsızlık, uyuşturucu madde ticareti ve dolandırıcılık olaylarını aydınlattı.

 Erciş'te asayiş olayları

Alınan bilgilere göre, polis ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda 11 ayrı hırsızlık olayının aydınlatıldığı, hırsızlık olaylarında şüpheli olarak yakalanan M.B., E.E., M.G., M.B., İ.Y., E.Y., A.T., D.E., B.E.T. ve Ş.B. isimli 10 kişinin yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Mahkeme sonucunda M.B., E.E., M.G., M.B. ve Ş.B. isimli şüpheliler tutuklanırken; İ.Y., A.T. ve D.E. isimli şüpheliler adli kontrol, E.Y. ve B.E.T. isimli şüpheliler ise serbest bırakıldı.
‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde imalat ve ticareti’ suçu ile alakalı mahkemeye sevk edilen B.E.T., E.T. ve İ.Y. isimli şüphelilerden B.E.T. ve E.T. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, İ.Y. isimli şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Dolandırıcılık suçu ile alakalı gözaltına alınan S.Y., H.T. ve M.B. isimli şüpheliler ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER