Erciş'te terör operasyonu

Van’ın Erciş ilçesinde, 155’e yapılan ihbar sonrası ölü ele geçirilen 2 teröristten birinin şehit edilen güvenlik korucusu ve muhtarın faili olduğu değerlendiriliyor.

Erciş'te terör operasyonu

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, Erciş ilçesinde gece saat 00.30 sıralarında 155 haber merkezine bir ihbar geldiği belirtilerek, “Gelen ihbarda, Salihiye Mahallesi Kanalboyu Caddesi üzerinde uzun namlulu silahlı kişiler görüldüğü bilgisi paylaşılmıştır. İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Özel Harekat, TEM, Güvenlik ve İstihbarat birimlerinden yeteri kadar kuvvetle olay yerine gidildiğinde, güvenlik güçlerimize bir evden örgüt mensuplarınca el bombası atılmış, sonrasında uzun namlulu silahlarla ateş açılmıştır. Çıkan çatışmada 2 PKK/KCK bölücü terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiş, örgüt mensuplarının kimlik tespiti için gerekli çalışma başlatılmıştır” denildi.
 

Olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, “Ölü ele geçirilen teröristlerin üzerinde çıkan kimliklerden; S.C. adlı teröristin 2015 yılında bir güvenlik korucusu ile 2016 yılında belediye meclis üyesi mahalle muhtarının şehit edilmesi olayı, ayrıca bölgedeki esnaftan sözde vergilendirme adı altında haraç toplama teşebbüsü ve önceki gün öldürülmüş halde bulunan bir vatandaşımızın da faili olduğu değerlendirilmektedir. Çatışmanın yaşandığı ikamet ve çevresinde yapılan kontrollerde örgüt mensuplarına ait 3 adet el bombası, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 2 adet tabanca, bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, dijital materyal ve PKK/KCK bölücü terör örgütüne ait doküman ele geçirilmiştir” ifadelerine yer verildi.
 

Van Valiliğinin paylaştığı fotoğraflarda da 3 adet 1 dolarlık banknotlar gözüküyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER