Fatih Çiftçi Kapıköy Sınır Kapısında incelemelerde bulundu

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısında incelemelerde bulunarak devam eden modernizasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Fatih Çiftçi Kapıköy Sınır Kapısında incelemelerde bulundu

Sabah saatlerin Özalp ilçesine gelen Bakan Yardımcısı Çiftci, Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Vardar’ı makamında ziyaret etti.

 

Daha sonra AK Parti Özalp İlçe Başkanlığına geçerek, İlçe Başkanı Orhan Yıldırmçakar ile bir süre görüşen Fatih Çiftci, ardından Saray ilçesine geçerek Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Bayır’la bir araya geldi. AK Parti Saray İlçe Başkanlığında partililerle buluşarak referandum çalışmaları hakkında bilgiler alan Çiftci, son olarak Kapıköy Sınır Kapısına geçti. Burada devam eden modernizasyon çalışmaları hakkında bilgiler alan Çiftci, referandum çalışmaları kapsamında Özalp ve Saray ilçelerini ziyaret ettiğini belirtti. Çİftci, “Kapıköy; ülkemiz açısından, Van açısından, özellikle Saray ve Özalp açısından çok çok önemlidir. Allah’a hamd olsun ki elli yılık rüyamız, ağustos-eylül ayında 24 çalışacak şekilde aktif bir hale geçireceğiz. Bugün inşaatları inceledik, çok ciddi bir çalışma var. Bundan sonra üç vardiya şeklinde arkadaşlarımız çalışacaklar. Bittiğinde gerek bölge ekonomisine gerek ülke ekonomisine çok önemli bir katma değer kazandıracak. O anlamdan ciddi bir ticaret hacmi olacak. Türkiye’nin en önemli kapılarından biri olacak. Kapıköy Gümrük İdaresi ile Kapıkule Gümrük İdaresi arasında hiçbir fark olmayacak. Kapıköy, ülkemizin doğuya açılan en önemli kapılarından biri olacak. Her türlü ithalat ve ihracat yapılmış olacak. Bu da bölge ekonomisine çok ciddi anlamda katkılar sağlayacak. Kapıköy, AK Parti hükümetimizin önemli yatırımlarından birisidir” dedi.


Bakan Yardımcısı Çiftci, incelemelerinin ardından buradan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER