Genel Sekreter Yalçın, teknik kadroyla bir araya geldi

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, tüm birimlerde görev alan müdür, şef, mühendis, mimar, teknisyen ve teknikerlerden oluşan teknik kadroyla kapsamlı bir toplantı düzenledi.

Genel Sekreter Yalçın, teknik kadroyla bir araya geldi

Belediye meclis salonunda düzenlenen toplantıda, teknik heyete hitaben konuşan Genel Sekreter Mustafa Yalçın, "Bizler burada Van için akitleştik, anlaştık. Gönülden bir çalışma seferberliği başlatmak için bir söz veriyoruz. Tek çabamız proje üretmek ve uygulamaktır. Boşa geçirecek bir zamanımız yok artık" dedi.
"Belediyenin kurumsal bir kimliğe kavuşturulması gerekir" diyen Yalçın, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bizler yaklaşık 5 bin kişi bu kurumda çalışıyoruz. Halkımız için ne üretiyoruz, nasıl çalışıyoruz, bunun muhasebesini yapmak gerekiyor. Bundan sonra teknik kadronun çalışma analizlerini sunmasını istiyorum. Herkes yaptığının hesabını verecek. Kimin ne yaptığı, ne kadar faydalı olduğunu göreceğiz. Pasif olmayacak, koşturacağız, cesur olacağız, emin adımlar atacağız, vatandaşı ‘kimsin, necisin’ diye ayırmayacağız. Onlara karşı güler yüzlü ve samimi olacağız. Biz hizmet ehliyiz, ayrım yapmadan hizmet edeceğiz."
Yalçın, belediyenin hantal yapısından kurtulması gerektiğine dikkat çekerek, "Derdimiz halk olmalı, bütün çabamız Van için ne yapabilirim kaygısı olmalıdır. Sıkıntılı dönemden geçiyoruz. İsraftan, lüksten kesinlikle kaçınmalıyız. İsrafa hakkımız yok. Çok adamla çok iş yapılmaz. Ancak girişimci olursak, aktif, çalışkan ve dürüst olursak başarabiliriz. Vatandaşa nasıl hizmet edebilirim diye hizmet yarışına girmeliyiz. Sizlerle bugün Van için akitleştik, sözleştik. Herkesten ahdine sahip çıkmasını bekliyorum" ifadesini kullandı.
"Kimseye iş için söz vermeyin, kimseye boşuna umut vermeyin" diyerek belediyeye eleman alımının olmayacağını bir kez daha vurgulayan Yalçın, “23 bin iş başvurusu yapılmış, ancak mevcut kadroda fazlalığımız var. Kimsenin belediyenin elaman alacağı duygusuna kapılmasına izin vermeyin. Biz hizmet için yolumuza devam edeceğiz. Sizlerden Van için uygulanırlığı olan, ayağı sağlam yere basan proje geliştirmenizi istiyorum. Bu konuda sürekli bana ulaşabilirsiniz. Birlikte başaracağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
Yalçın, belediye birimleriyle yapılan istişare toplantılarına devam edeceğini ve yeni çalışma sezonuna projelerin uygulamaya alınmasıyla damga vuracaklarını da sözlerine ekledi.
Genel Sekreter Mustafa Yalçın, toplantı sonunda tüm katılımcılardan bu birliktelik ve gelecek hizmetler için moral olması açısından herkesin alkış tutmasını istedi. Genel Sekreter yardımcıları Salih Allahverdi ve Fazıl Tamer’in de katıldığı toplantı, alkışlar eşliğinde son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER