banner6

Gezgin Fest açıkladı; Van'da festival yapılacak mı?

Gezgin Fest, sosyal medyada gündeme gelen ve Van kamuoyunda tepkiye neden olan konularla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada "Gezgin Fest, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Van adıyla 21- 23 Haziran 2019 tarihlerinde Gevaş ilçesinde yapılacağını duyurmuştur. " denildi.

Gezgin Fest açıkladı; Van'da festival yapılacak mı?

Gezgin Fest, sosyal medyada gündeme gelen ve Van kamuoyunda tepkiye neden olan konularla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada "Gezgin Fest, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Van adıyla 21- 23 Haziran 2019 tarihlerinde Gevaş ilçesinde yapılacağını duyurmuştur. " denilerek festivalin bu yıl da yapılacağını açıkladı.

Gezgin Fest tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi;

"Turkiye’nin çeşitli yerlerinde festivaller yapan markamız Gezgin Fest, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Van adıyla 21- 23 Haziran 2019 tarihlerinde Gevaş ilçesinde yapılacağını duyurmuştur. 

Festivale katılacak sanatçılarımız gezginfest.com internet sitemizde 4 ay önce açıklanmıştır. Fakat son günlerde ismi konser verecek sanatçılar arasında olmamasına rağmen İranlı bir sanatçı üzerinden mesnetsiz iddialar ortaya atılmıştır. Bu yılki festivalde sahne alacak isimler festival sayfasında yayımlanmış olup bahsi geçen ismin festival listesinde yer almamıştır. 

Ortada dolanan bilgi kirliliğini yok etmek amacıyla açıklama ihtiyacı doğmuştur. Sahte hesaplar üzerinden yapılan kampanyalarla Van halkına, esnafına, turizmine katkı sağlamasına öncelik etme amacı güden etkinliğimiz hakkında yanlış bilgilendirmeler yapılmıştır.  

Gezgin Fest her dine saygıyla yaklaşan bir anlayışı temsil eder. Ülkemiz hassasiyetleri ve toplumun dinamiklerine zarar verecek hiç bir yaklaşım festivallerimizde bulunmaz. 

Gezgin Fest Van festivalimizin tüm hazırlıklarına devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.  Saygılarımızla"
 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER