banner6

Gülaçar, 'Yabancı düşmanlığını yükseltmeye çalışanların karşısında cesur olmalıyız'

AK Parti MKYK Üyesi, Van Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Osman Nuri Gülaçar, Ülkede son günlerde yaşanan ırkçı yaklaşımlara ve çocuğa yönelik şiddete karşı birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Gülaçar, 'Yabancı düşmanlığını yükseltmeye çalışanların karşısında cesur olmalıyız'

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Kocaeli ve Mersin’de yaşanan ırkçı yaklaşım ve çocuk şiddetiyle ilgili bir mesaj yayımlayan Gülaçar, “Ülkemize sığınan kardeşlerimizi savunmak ve ırkçılardan daha cesur, kararlı ve birlikte olmaktır. Bu duruş insanlığımızın, dinimizin, tarihimizin bize emridir.” Dedi.

Olay, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki Suriyeli Vail El Suud isimli çocuk mezarlığın kapısına kendisini asarak intihar ederken, olaya benzer ırkçı bir durum ise Mersinde yaşandı.

Kocaeli’nde Küçük çocuğun okulda görevli bir öğretmen tarafından azarlandığı ve genel olarak da diğer öğrenciler tarafından Suriyeli olmasından dolayı dışlandığı ileri sürüldü. 9 yaşında ki çocuğun ırkçı dışlamamın üzerine intihar ettiği öne sürülürken, Mersinde çocukların tartışması üzerine küçük yaşta bir çocuğa vurulan tokat sosyal medyada gündem oldu.

Gülaçar, “Geleneğimiz, değerlerimiz ve inancımızın gereği olarak, nereden geldiğine, hangi dine, ırka mensup olduğuna bakmaksızın, mazlumların derdine derman olmak, yaralarını sarmak durumundayız. Son dönemde dezenformasyon, tezvirat ve iftiralarla yükseltilmeye çalışılan yabancı düşmanlığı, Aziz milletimizin feraseti ve merhametinin karşısında yok olup gitmelidir. Bizlere düşen, yabancı düşmanlığını yükseltmeye çalışanların karşısında, ülkemize sığınan kardeşlerimizi savunmak ve ırkçılardan daha cesur, kararlı ve birlikte olmaktır. Bu duruş insanlığımızın, dinimizin, tarihimizin bize emridir.” İfadelerini kullandı.
 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER