Gülbey: 'Ermeniler kaçak mallarla PKK'ya destek veriyor'

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Türkiye’deki kaçak yaşayan Ermenistan vatandaşları ile Ermenistan’dan turist olarak Türkiye’ye gelenlerin yanlarında getirdikleri kaçak alkol ve sigaraların PKK’ya ait olduğunu iddia etti.

Gülbey: 'Ermeniler kaçak mallarla PKK'ya destek veriyor'

Açıklamalarda bulunan ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Ermenistan vatandaşlarının Türkiye’ye Gürcistan ve İran üzerinden geldiklerinde yanlarında usulsüz yollarla geçirdikleri kaçak alkol ve sigara olduğunu söyledi. Gülbey, “Bölgeden aldığımız duyumlar, bu kaçak malların PKK’nın olduğu ve PKK’nın bu yolla elde ettiği geliri silah alımında veya terör eylemlerinin finansında kullandığıdır. Ermenistan’ın terör örgütlerine verdiği destek alenen ortadadır. Türkiye’de yaşayan kaçak Ermeniler, geçmiş dönemlerde PKK ve HDP’nin özellikle İstanbul’da yapmış olduğu miting ve siyasi eylemlere katılarak destek olmuşlardır. Ermenistan’ın, İran ve Gürcistan üzerinden kaçak alkol ve sigaranın dışında bavul ticareti altında silah ve patlayıcı maddeler de geçirildiği duyumlarımız bizleri endişelendirmektedir. Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da ve Ordu illerimizde Ermenistan vatandaşlarının yaşadığı adreste ve seyahat ettikleri Ermenistan plakalı otobüste yakalanan yüklüce kaçak alkol ve sigaralar, bu olayların ne kadar ciddi olduğunu göstermektedir” dedi.


Türkiye’de kaçak yaşayan Ermenistan vatandaşlarının kaçak ve siyasi terör eylemlerinde bulunduklarını belirten Gülbey, “İstanbul’da yaşayan Ermenistanlı kaçak vatandaşlar artık tehlike arz etmektedir. Bu kaçak Ermenistanlılar, Türkiye’deki Ermeni vakıflarınca da barınmalarına destek olunmaktadır. İstanbul’da yaşayan kaçak Ermenilere iş bulunmasında, barınmalarında yer temin etmekte ve çocuklarını binaların bodrum katlarında okutmak için okullar yapmıştır Ermeni cemaati. Gezi Parkı olaylarında ve Hrant Dink yürüyüşlerinde öne sürülmüş kaçak Ermenilerdir. Ermenistan’daki ekonomik sıkıntılardan dolayı terk ederek Türkiye’ye sığınan bu kaçak yaşayan Ermeniler, art niyetli grupların güdümlerine girdiklerinde ülkemiz için çok tehlike arz etmektedirler. Terör örgütleri, kendi emelleri için finans sağlamak amacıyla bu kaçak vatandaşları kullanmaktadır. Ermenistan, Gürcistan ve İran’dan ülkemize sınırlarımızdan usulsüz geçirdikleri kaçak malları büyük şehirlerde paraya çevirmek için bu kaçak insanları kullanıyor” şeklinde konuştu.


Gülbey, Dışişleri, Gümrük ve İçişleri bakanlıklarının bir an evvel konunun üzerine gitmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER