Gürpınar Kaymakamı Doğramacı; 'Aynı kaynakla daha çok iş ve daha güzel bir kent yapıyoruz'

Van’ın Gürpınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, düzenlediği toplantıda çalışmaları hakkında bilgi verirken, Şu anda bir yılda yaptığımız iş, bizden öncekilerin 3 yılda yaptığının kat be kat üzerindedir” dedi.

Gürpınar Kaymakamı Doğramacı; 'Aynı kaynakla daha çok iş ve daha güzel bir kent yapıyoruz'

Gürpınar Belediyesince mahallelere yeni yolların açılmasına ilkin toplantı düzenlendi. Belediye toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Doğramacı, kenti eski görüntüsünden kurtararak estetik bir şehir kimliği kazandırmayı amaçladıklarını anlattı. 2001 yılında imar planı uygulandığını ve belediye başta olmak üzere kimsenin bu imara ilişkin çalışma yürütmediğini kaydeden Doğramacı, “Yaptığımız bütün işler önceki senelerde gelen aynı kaynaklar ile gerçekleşiyor. Aslında biz burada bu kadar işin yapılabilabilecegini gösterdik. Sizin kaynaklarınızı boş yere harcayanları bilmeniz için söylüyorum. Şu anda bir yılda yaptığımız iş, bizden öncekilerin 3 yılda yaptığının kat be kat üzerindedir. Ama bilinmesi gerekiyor ki artık açılmayan yolların açılması gerekiyor. Bu yolları şimdi açmalı ve çalışmalarımızı yapmalıyız. Şehrimizin ve mahallelerimizin bu yollara ihtiyacı var. Gürpınarlı olan herkesin de bu dönüşüme katkı sağlaması gerekiyor. Bu düzenlemeleri yapmak kolay değil, ancak ilçemizin şehir hüviyetine kavuşması için belediyemiz belediye gibi, vatandaşlarımız da şehre karşı sorumluluklarının farkında olan bir şehirli gibi hareket etmesi gerekiyor. Yarın bu düzenlemeleri yapmak ihtiyacı artacak ancak yapılması bugünden daha zor hale gelmiş olacak” dedi. 


Vatandaşların belediye hizmetlerini hak ettikleri şekilde almalarını istediklerini kaydeden Doğramacı, “En önemli problemimiz vatandaşlarımızın problemlerini en kısa zamanda çözebilmektir. Şuan mahallemizin ve şehrimizin bir problemi var. Bunun içinde bize düşeni yapmak istiyoruz. Biz bu hizmetlerimizi yaparken belediyemize zerre kadar giren ekstra maddi bir kaynak yok. Geçen yıl ne geliyorsa, ondan önceki senelerde ne geliyorsa, şimdi de aynı kaynak gelmeye devam ediyor. Yaptığımız bütün işler kendi kaynaklarımız ile gerçekleşiyor. Aslında biz burada kendi imkânlarımızı gerekli yerlerde kullandığımızda nelerin yapılabileceğini gösterdik. Bunu da sizin kaynaklarınızı boş yere harcayanları bilmeniz ve görmeniz için söylüyorum. Şuan da bizim bir yılda yaptığımız iş bizden öncekilerin yaptığının kat be kat üzerindedir. Bize gelen paranın kuruşu kuruşuna hesabını yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz burada kendi imkânlarımızı ve kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmaya gayret ediyoruz” diye konuştu. 


Devletin dağa giden kaynağı kesmek için görevlendirilmesinin yapıldığını anımsatan Doğramacı, “Ama bizler burada kalıcı değiliz. Sizler bu şehrin sahipleri olarak kentin güzelleşmesi ve estetik bir görüntüye kavuşması için bizlere destek vermeniz lazım. Devletimizin bize verdiği yetkiyle hepimiz bu kenti güzel bir şehre dönüştürmek için sorumluluklarımızın farkında olarak hareket etmeliyiz" şeklinde konuştu. 


Toplantıya katılan Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine yolların açılması halinde mahallelerinin nasıl bir yer olacağı ve yapılacak alt ve üst yapı hizmetleri anlatıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER