Hayrullah Tanış’tan Hoşap’ı ilçe Yapma Hazırlığı

Vangölü TV ekranlarında yayınlanan Gündemdekiler programına katılan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Gürpınar’da yapılan ve yapılacak olan yatırımlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Hayrullah Tanış’tan Hoşap’ı ilçe Yapma Hazırlığı

VANGÖLÜ TV /ÖZEL 
Hoşap  Van’ın doğuya açılan kapısıdır. Neredeyse bütün bölge illeri buradan geçiş yapıyor. Herkeste yapılan değişiklikleri görüyor. Bizler yenileme çalışmalarını tamamladığımızda turizme de yeni bir soluk getirilerek ekonomiye katkı sağlayacağız diyen Başkan Tanış, “İlk defa Vangölü TV ekranlarında açıklıyorum Hoşap’ın ilçe olması için hazırlıyoruz. Çünkü Gürpınar Türkiye’nin en büyük ilçesi ve Van coğrafyasının yaklaşık 4/1 kadar. Bir belediyenin buraya hizmet etmesi çok zor. Hoşap köyleri ve mahalleri ile ilçe olmayı hak ediyor. Bu şekilde Gürpınar küçülmez aksine büyür.  “Van Gürpınar’a akacak” sloganı ile Gürpınar’ı yalnızlaştırmadan büyüteceğiz. Söz verdiğimiz gibi birçok projemiz ile bunu yapacağız. Asıl istihdamı orada yapacağız. Şimdiden kamu binalarını yerini tasarlıyoruz. Hoşap bunu hak ediyor Hoşap buna layıktır ”dedi.
“HOŞAP’A ÇOK MODERN KONUTLAR YAPILDI”
Hoşap’a çok modern konutlar ve iş yerleri yapıldığını söyleyen Tanış, “Hoşap’ın 1. Etabı bitti. 28 dükkân 18 konut ile yapımı tamamlandı. Fakat peyzaj ve çevre düzenlemesini yağıştan dolayı yetiştiremedik. Bahar aylarında peyzaj çalışmalarını bitirip ikinci ve üçüncü etabında temellerini atacağız. Hedefimiz 2022 sonunda bitirmektir ”şeklinde ifade etti.

“BİRÇOK MEDENİYETE EV SAHİPLİĞİ YAPAN HOŞAP’A BU GÖRÜNTÜLER YAKIŞMIYOR”
Hoşap’ın Van ve bölge için önemli bir belde olduğunu ayrıca tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyleyen Başkan Tanış, “Hoşap Osmanlının 500 yıllık bir beldesidir. İş yeri sahipleri bana darılmasın ama oradaki metruk yapılar Hoşap’ın kimliğine yakışmıyor.2014 yılında ben daha aday iken kimseyi kırmadan bu işi yürütmeyi kendime şiar edindim. Ben oraları kimsenin gönlü kalmadan herkesin rızasını alarak yapmak istiyorum. İnşallah o kardeşlerimizi de ikna ederek yolumuza devam edeceğiz. Eğer olmaz ise kanunun bana verdiği yetkiyi kullanmak zorunda kalırım ”şeklinde belirtti.
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER