İpekyolu Belediyesi 'Milli Temizlik Tankı' projesine sahip çıktı

Okullarda eğitime katkı sağlamak amacıyla başlattığı çalışmalarla gündeme gelen Van’ın İpekyolu Belediyesi, Finlandiya 'da düzenlenen ve 36 ülkenin katıldığı yarışmada binlerce proje arasında finale kalan ‘Milli Temizlik Tankı’ projesine sahip çıktı.

 İpekyolu Belediyesi 'Milli Temizlik Tankı' projesine sahip çıktı

Mehmet Akif Ersoy Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi Gürkan Kılıç’ın yaptığı suyun kirlilik oranını tespit eden ‘Milli Temizlik Tankı’ projesine sahip çıkan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, Finlandiya’da yapılacak olan dünya finali yarışması için öğrencilerin tüm masraflarını karşılayacağı belirtildi. Kaymakam Öztürk,4-7 Nisan tarihleri arasında Finlandiya'da düzenlenecek ve 36 ülkenin katıldığı yarışmada binlerce proje arasında 'Nature and Environment' (Doğa ve Çevre) kategorisinde finale kalan 9'uncu sınıf öğrencisi Kılıç'ı ve okul yöneticilerini makamında kabul edip tebrik etti. 4-7 Nisan tarihleri arasında dünya finali için Finlandiya'ya gidecek olan 5 kişilik ekibin tüm ulaşım ve diğer masraflarını karşılayacak olan Öztürk, Kılıç’ın projesini geliştirmesi için de kendilerine yardımcı olacağı ifade edildi. 


Kendilerini makamında kabul edip, tebrik eden Öztürk’e teşekkür eden okul müdürü Zeynel Abidin Akkuş, “Luma Centre Finland-Helsinki Üniversitesi İşbirliği ile düzenlenen 'Start Uluslararası Eğitim Yarışması ve En İyi Eğitim Uygulamaları' yarışmasında 'Nature and Environment' kategorisinde finale kalan projemize İpekyolu Belediyesi sahip çıktı” dedi. 


Okul Müdürü Akkuş, Kaymakam Öztürk’ün eğitime sağladığı katkıdan dolayı ayrıca teşekkür etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER