İranlı turistlere halaylı karşılama

Ülkelerindeki nevruz tatili nedeniyle Van’a akın eden İranlı turistler, Kapıköy Sınır Kapısı’nda halaylarla karşılanıyor.

İranlı turistlere halaylı karşılama

İranlı turistler, ülkelerindeki 13 günlük nevruz tatilini Van’da geçirmek için adeta akın akın geliyorlar. Gelen turistleri karşılamak için Saray Kaymakamlığı ve belediyesi tarafından Kapıköy Sınır Kapısı’nda çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Etkinlikler kapsamında Saray Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün folklor ekibi tarafında Van yöresi ait oyunlar sergilenirken, İranlı turistler ise tek tek çiçek verilerek çikolata ikramı yapılarak karşılanıyor. 


Bekleme sırasında uzun kuyruklar oluşması nedeniyle Saray Belediyesi tarafından sabah çorba, öğle ve akşam saatlerinde ise sandviç ve meyve suyu ikramı yapılıyor. İranlı turistler, yapılan gösterilere eşlik ederek eğlendiklerini ve bu karşılamadan çok memnun oldukları söylediler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti başta olmak üzere Van Valiliğine, Saray Kaymakamlığına ve Saray Belediyesine misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden İranlılar, daha sonra il merkezine geçiyorlar. 


Kapıdaki karşılama etkinliklerinin hafta boyunca devam edeceği belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER