Mahmut Gedik, eğitim sistemi içerisinde velilerin sorumluluğuna dikkat çekti

Van İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik, eğitim sistemi eleştirilirken bu sistemin ana unsuru olan ebeveynlerin çocuklar üzerinde ki etkisine ve sorumluluğuna dikkat edilmediğini vurguladı.

Mahmut Gedik, eğitim sistemi içerisinde velilerin sorumluluğuna dikkat çekti

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van İş geliştirme Merkezi (Van İŞGEM) Yönetim Kurulu Başkanı ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi TEKNOKENT Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Gedik,  eğitim sistemine yönelik yapılan eleştirilerin yanında velilerin eğitim sistemi içindeki rolüne değinilmemesini eleştirdi.  Eğitim sisteminin aksayan ve eleştirilecek yönün çok olduğunu ifade eden Gedik, bunun yanında ebeveynlerin eğitim sistemi içerisinde çok büyük bir ol oynadığını ve bu durumun görmezden gelindiğine dikkat çekti.

GEDİK EĞİTİMDE AİLELERİN SORUMLULUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ
Sosyal medya hesabında ebeveynlerin eğitim ve öğrenci üzerindeki etkisine dikkat çeken Gedik, “Evet eğitimde sonuçlar kötü, eğitim sistemi kötü ve eleştirilecek birçok sebep daha sıralanabilir fakat bu sonuçlarda anne babanın rolü yok mu? Niye eleştiriye kendimizi katmıyoruz, sorunların çözümünde sistemin yanı sıra bireylerin katkısı da unutulmamalı” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER