banner6

Mete Burak Sönmez Van YYÜ SKS Daire Başkanı oldu

Van’da yetişmiş ve mesleki anlamda nitelikli kişilerin Van’dan göçünü tersine çevirmek için adım atan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, SKS Daire Başkanlığı’na Mete Burak Sönmez’i atadı.

Mete Burak Sönmez Van YYÜ SKS Daire Başkanı oldu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk'ün Haberi

İstanbul’da yaşayan Vanlılardan olan ve Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mete Burak Sönmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı görevine vekâleten atandı. 

Aslen Van Erciş’li olan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan’ı olarak atanan Mete Burak Sönmez’in dün göreve başladı.

YYÜ VAN’DA YAŞANAN BEYİN GÖÇÜNÜ TERSİNE ÇEVİRİYOR
Van’dan vaktiyle gitmiş olan nitelikli ve kaliteli insanları tekrar Van’a kazandırma çalışmaları ile beyin ve sermaye göçünü tersine çalışmaya çalışan Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Üniversiteyi hedeflerine ulaştırmak için iyi niyeti, bilgiyi ve tecrübeyi bir araya getirerek başarılı bir ekip oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. 

ÖNCEKİ SKS DAİRE BAŞKANI KEMAL DEMİR REKTÖRLÜK DANIŞMANI OLDU
Önceki SKS Daire Başkanı Kemal Demir Rektörlük Danışmanı olarak atandı. Bugüne kadar yaptığı görevlerin yanı sıra SKS Daire Başkanlığı sürecinde edindiği tecrübeleri Rektörlük danışmanı olarak yönetimle paylaşarak Van YYÜ’ye katkı sunmaya devam edecek. 

METE BURAK SÖNMEZ KİMDİR?
1983 yılı Van/Erciş doğumlu olan Mete Burak SÖNMEZ, ilköğretim ve Lise eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. 

Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olup, Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. 

İstanbul Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora eğitimi devam etmektedir. 

Belediyecilik alanında yayınlanmış 1 adet kitabı ve makaleleri vardır. 

5 yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesinde AR-GE birimlerinde Uzman ve Koordinatör olarak görev yapmış, 

2 yıl Beylikdüzü Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde yöneticilik yaptıktan sonra, 4,5 yıl Esenyurt Belediyesinde görev yapmıştır. 

3.5 yıl Halkla İlişkiler Müdürü ve Basın Yayın Müdürü görevlerini birlikte yürütmüş akabinde Belediye Başkan Yardımcısı ve Encümen Başkanı olarak görev yapmıştır.
 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER