Piknikçiler Van Gölü sahillerini çöplük haline getirdi

Başta Mollakasım, Ayanis hattındaki sahil şeridi olmak üzere Van Gölü sahilleri duyarsız vatandaşlar tarafından çöplük alanına dönüştürüldü. Sıcak havaların artmasıyla Van Gölü sahillerine akın eden vatandaşlar, çöplerini piknik yaptıkları yerlere bırakarak sahilleri çöplük alanına dönüştürdü.

Piknikçiler Van Gölü sahillerini çöplük haline getirdi

İKİNİSAN GAZETESİ ÖZEL

Van Gölü sahillerine duyarsız vatandaşlar tarafından etrafa atılan çöpler kirliliğe neden oluyor. Sıcak havalarla birlikte Van Gölü’ne akın vatandaşlar, çöplerini sahile atmaları sonucu ortaya istenmeyen manzaralar çıkıyor. Duyarsız insanların attığı pet şişeler, poşetler ve yiyecek ambalajları gibi çöpler kirlilik oluşturuyor.

Başta Mollakasım, Ayanis hattındaki sahil şeridi olmak üzere Van Gölü sahillerine piknik için giden vatandaşlar, çöplerini piknik yaptıkları yerlere bırakıyorlar. Bu da sahillerde çöp kirliliğine neden oluyor. Duyarlı vatandaşlar, sahilleri kirletmemeleri konusunda uyarırken, çevreyi kirletmekten kaçınmaları gerektiğini belirttiler.

Van’da bir taraftan Van Gölü kirletilmesin diyerek kampanyalar yapılırken, diğer yandan sahillerin piknikçiler tarafından kirletilmesi büyük bir çelişki oluşturuyor. Yetkililer ve duyarlı vatandaşlar, sahilleri temiz tutmaya, sahillerde ve piknik alanlarında çöplerini bırakmamaya özen gösterilmesi ve sahillerin temiz tutulması gerektiğini söylediler.

Duyarsız vatandaşlar tarafından Van Gölü sahillerine atılan çöpler kötü kokular oluştururken, aynı zamanda hoş olmayan görüntülere neden oluyor.

Vatandaşlar belediyelerden sahillerdeki çöplerin daha sık toplanmasını ve sahillerin temizliğine daha çok dikkat edilmesini istedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER