Sözen'den güvenlik korucularına yapılan saldırıya tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, son bir haftada Van’da 2 güvenlik korucusunun PKK tarafından şehit edildiğini belirterek, "Hain ve alçak teröristleri lanetliyorum” dedi.

Sözen'den güvenlik korucularına yapılan saldırıya tepki

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, yaptığı açıklamada, il merkezinde Fuat Kılağus isimli güvenlik korucusunun dün gece silahlı saldırı neticesinde şehit olduğunu söyledi. Sözen, “Son bir haftadır Van’da 2 korucumuz PKK tarafından hain ve alçakça şehit edilmişlerdir. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Alçak vatan haini teröristleri kınıyorum, lanetliyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, polisimizin, güvenlik korucumuzun karşısına çıkmaya cesaret etmeyen kancık ruhlu teröristler, ABD’nin itleri, hain bir şekilde yiğitlerimizi şehit ediyorlar. Dağlarda kaçacak delik arayan hainler, fırsatını bulduklarında etek giyerek, başlarına başörtü takarak gizlenmekte ve kalleşliklerine yenisini eklemektedirler” dedi. 


Güvenlik korucularının başta Doğu ve Güneydoğu’da PKK ile yürütülen operasyonlarda çok başarılar elde ettiğini dile getiren Sözen, “Şimdi de Afrin’de PYD/YPG’ye karşı askerimiz ve polisimiz ile birlikte kahramanca mücadele vermektedirler. PKK, korucularımıza suikast düzenleyerek kendince gözdağı vermek istemekte, korucularımızı korkutma, sindirme maksadını gütmektedir. Korucularımıza suikast düzenleyerek Afrin operasyonunun intikamını almaya çalışmaktadır. 


Ama hain ve alçak teröristler bilmelidir ki, hiç bir güç bizi bu haklı davamızdan vazgeçiremez. Şehit olsak da, gazi olsak da son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz sürecektir. Hiç kimse bizi korkutamaz, sindiremez. Bu saldırılar bizi davamıza sımsıkı bağlamaktadır. Çünkü biliyoruz ve inanıyoruz ki; biz ölürsek şehit, teröristler ölünce leş oluyorlar. Bu vesilelerle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Hain ve alçak teröristleri lanetliyorum” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER