banner6

Tarım Fuarı sektöre moral verdi

Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, 10. Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın başarılı bir şekilde tamamlandığı söyledi. Başkan Güler, Pandemi başından itibaren yasaklanan fuarların yapılmaya başlamasıyla beraber yapılan ilk fuar olan Van Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı ülke genelinde sonucu merakla beklenen fuarlardan biri olduğunu belirtti.

Tarım Fuarı sektöre moral verdi

İKİNİSAN GAZETESİ ÖZEL

10. Doğu Anadolu Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarıyla ilgili açıklamada bulunan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler koronavirüs nedeniyle fuarların yasaklandığını, ancak normalleşmenin başlamasıyla tarım anlamında yapılan ilk fuar olma özelliğini taşıdığını belirtti. Türkiye’nin merak etiği fuarlardan biri olan Van Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nın nasıl geçeceği kendi için olduğu gibi fuarcılık sektörü için de son derece önemli olduğunu ifade etti.

“BAŞARILI BİR ŞEKİLDE VE SORUNSUZ BİTİRDİK”

Güler fuarın sektöre ve topluma büyük bir moral verdiğini belirterek, “Bu fuarı organize etmemizdeki en önemli sebeplerden biri hem sektöre hem de topluma hayatın devam ettiğini belirtmek ve moral vermekti ve bunda başarılı olduğumuzu da gördük. Biz, şunu söylemeye çalıştık; elbette bu günler geçecek, bizlerin daha çok çalışması üretmesi ve ayakta durması gerekiyor, yoksa bu süreç geçtiğinde farklı buhranlar yaşayacağız. Bu sıkıntılı süreçte böyle bir organizasyon çok büyük bir riskti, ama biz riskten kaçmadık. Çok mücadele ettik, her kesin kafasında soru işaretleri vardı, biz yapacağımız işi ve alacağımız tedbirleri iyi anlattık ve gerekli tedbirleri üst düzeyde alarak başarılı bir şekilde ve sorunsuz bitirdik” dedi.

“İNSANLAR VAN’IN POTANSİYELİNİ BİLİYOR”

Fuara 62 stantta ülke genelinde 130 markanın tanıtım yaptığı fuarın 8 bin 300 kişi tarafından ziyaret edildiğini belirten Başkan Güler, “Özellikle bu sıkıntılı süreçte bu katılımın çok büyük önem arz ediyordu. İnsanlar Van’ın potansiyelini biliyor ve bize karşı bir güven besliyor, bunu çok önemsiyoruz. Bilindiği gibi ülkemiz genelinde birçok büyük fuar; katılımcı olmadığından ya iptal edildi ya da ertelendi. Katılımcılarınızın bize ve Van halkına güvenerek katılmaları takdire şayandır. En büyük mutluluklarımızdan biri de bize güvenen katılımcılarımızın memnun ayrılması ve onlara mahcup olmamamızdır. Bundan sonraki dönemde de ilk günkü heyecanla ve şevkle Van’ın ekonomisine, kalkınmasına ve tanıtımına katkı yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın dedi. Başta ekip arkadaşlarım olmak üzere fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, bize güvenerek gerek ilimizden gerek Türkiye’nin çeşitli illerinden binlerce kilometre yol kat ederek katılım sağlayan tüm katılımcı firmalarımıza, bu sıkıntılı süreçte fuarı ziyaret ederek verimli geçmesini sağlayan ziyaretçilerimize ve fuarın topluma ulaşmasında emeği olan değerli basın mensuplarına teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER