Tuşba Halk Oyunları ekipleri Türkiye finallerinde

Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsil eden halk oyunları ekipleri, bölge yarışmalarında elde ettikleri iki birincilik ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Tuşba Halk Oyunları ekipleri Türkiye finallerinde

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları’ kapsamında düzenlenen Halk Oyunları Grup Yarışmaları'nda Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsil eden okullar, iki birincilik ve bir ikincilik alarak büyük başarı elde etti. Iğdır ve Batman’da yapılan bölge yarışmalarında Tuşba ilçesini temsil eden İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu ‘Yıldızlar düzenlemeli’ kategorisinde, Vali Haydar Bey Anadolu Lisesi ise ‘Gençler düzenlemeli’ kategorisinde birinci olurken, ‘Gençler düzenlemesiz’ kategorisinde yarışan Turgut Özal Lisesi ikinci oldu. Dereceye giren üç okul da Türkiye finallerinde Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsil edecek. 


Halk oyunları yarışmalarında elde edilen başarının kendilerini mutlu ettiğini belirten Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “Öncelikli amacımız bu tür organizasyonlarda öğrencilerimizin bireysel ve toplu başarılarını arttırabilmek ve öz güvenlerini sağlayabilmektir. Öğrencilerimizi zararlı alışkanlıklardan alıkoyarak, onların akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılar edinmeleri hususunda yardımcı olmamız lazım. Bu kapsamda öncelikle bizlerden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na, Tuşba Kaymakamımız Meral Uçar’a, şükranlarımızı arz ederiz. Ayrıca yine başarımızda emeği geçen okul müdürlerimize, eğitmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER