Tuşba'da 'Okullarda Rehberlik Hizmetlerinin Güçlendirilmesi' paneli

Van’ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Okullarda Rehberlik Hizmetlerinin Güçlendirilmesi” konulu bir panel düzenlendi.

Tuşba'da 'Okullarda Rehberlik Hizmetlerinin Güçlendirilmesi' paneli

Van TSO konferans salonunda düzenlenen seminere Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fuat Tanhan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir Sığınç, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zakir Taşkın ve rehber öğretmenler katıldı. Açılış konuşmasında rehber öğretmenliğin önemine değinen Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “İlimizde rehberlik hizmetlerinin yapılması için Rehberlik Araştırma Merkezi var ve ilçemizde de dört adet bu merkezimiz var. Sizlerin yapmış olduğu görevin ne kadar önemli olduğunu ve okulların sizler tarafından oluşan o sıcak havanın ve iklimin farkındayız. Biz okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptığımız yıllarda, okullarımızda rehber öğretmen varsa biz sıkıntı ve durumlarımızı onunla paylaştığımızda bir yetişkin ve öğretmen olarak çok istifade ettik. Dolayısıyla okullarda her türlü sizlere ihtiyacımız var ve güzel çalışmalar da yapıyorsunuz. Ben bu güzel ve nezih ortamı bizlere sağlayan VATSO yönetimine teşekkür ederek, bu güzel ilkbahar döneminde ülkemizin daha güzel, daha müreffeh ve daha üstün başarılarla anılmasını dileyerek teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fuat Tanhan tarafından sunum yapılmasıyla panel sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER