UMKE'den tanıtım eğitimi

Van İl Sağlık Müdürlüğü UMKE Birimi tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerine ‘UMKE tanıtım ve farkındalık eğitimi’ verildi.

UMKE'den tanıtım eğitimi

Prof. Dr. Nihat Başğu Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimde, geleceğin UMKE adayı olan Van Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Acil Tıp Teknikerliği (Paramedik), Anestezi, Yaşlı Bakımı, Radyoloji ve Perfüzyon bölümleri öğrencilerine “UMKE nedir? UMKE ekiplerinin kuruluş amacı ve çalışma esasları, görev, yetki ve sorumlulukları, lojistik ve afetteki rolü” konuları hakkında bilgiler verildi.
Van Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin kuruluşundan bugüne gerçekleştirmiş olduğu yurt içi ve yurt dışı görevler ve çalışmalar hakkında slayt sunumu eşliğinde bilgi verildikten sonra, trafik kazası tatbikatı gerçekleştirildi.
UMKE İl ve 2. Bölge Koordinatörü Sıracettin Gökyer, başta İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz olmak üzere AASH Şube Müdürü Halis Gökyer’in ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, “Olası bir afet durumunda ilimiz ve bölgemiz adına olabildiğince gönüllü sayısına ihtiyaç var” dedi.
Programa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Ali Rıza Kul, İlk ve Acil Yardım Programı Başkanı Yrd. Doç. Sema Kaptanoğlu ve birçok akademisyen katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER