Üniversite öğrencilerinden Afrin kahramanlarına destek

Van’daki üniversite öğrencileri, Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla yurdun camlarına ‘Afrin Van' koreografisi yaptı.

Üniversite öğrencilerinden Afrin kahramanlarına destek

Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla yurdun pencerelerine ışıklarla ‘Afrin Van’ koreografisi yaptı. Yurt bahçesinde bir araya gelen öğrenciler, burada Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı okudu. 

 

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan KYK İl Müdürü Süleyman Şakar, Türkiye’nin 81 ilinde bu etkinliğin yapıldığını belirterek, "Öğrencilerimizle birlikte gelecek nesiller için Afrin’de mücadele eden kahraman Mehmetçiğimiz için bir nebzede olsa destek anlamında bir koreografi oluşturduk. Öğrencilerden yoğun bir katılım oldu. Kahraman Mehmetçiğimiz için duamız hiçbir zaman eksik olmadı, olmayacak. Allah'ın izniyle bu vatan, bu bayrak, ezanlar ilelebet payidar olacaktır. Üniversite gençliği de, bütün manevi duygularıyla seslerinin çıkabildiği kadar vatan sevgilerini haykırdı. Koreografiler bizim için çok anlamlıydı ve önemliydi. İnşallah ayaklarına taş değmeden Afrin'deki Mehmetçiğimiz memleketlerine dönecektir" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER