Van Beyüzümü Mahallesinde 8 aydır elektriksiz yapıyor

Hayat bazen insanın istediği gibi gidiyor bazen de beklentilerinin karşılanmadığı boyutlara gidiyor.. Kimileri yoksulluğundan dolayı utanırken kimileri de zenginliğiyle övünüyor..

Sanki fakir  ve zengin olmak insanın elindeymiş gibi bazen böbürlenecek dereceye çıkabiliyor insan..
İnsanın nankör olduğu aklını kullanmadığı gerçeği ortada yatarken ve önümüzde kaçınılmaz bir gerçek olan ölüm varken bu mağrur ve şımarıklıkta neyin nesi diye kendimizi hiç sorgulamayacak mıyız…?  Yoksulu, fakiri, kimsesizi, komşuyu, akrabayı hatırlamayacak mıyız?
Bu gidişattan ne zaman rahatsız olacağız? Aşırı israf, lüks yaşamak bizleri ne zaman rahatsız edecek?
 Etrafımızda bu kadar yoksul ve fakiri ne zaman araştırıp göreceğiz?  Allah bazen bizlerin önüne iyilik yapmamız için fırsatlar verir ya kazanırız yada kaybederiz bu fırsatları….
 İşte önümüzdeki fırsat, bir yoksul ailenin yardımına koşmak için bizi bekleyen sorumluluk...
Vangölü TV ekibi olarak Van halkının her zaman yanında olarak yaşadıkları sıkıntıları dile getirmeye devam ediyoruz. 
Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Beyüzümü Mahallesinde yaşayan Rıfat ve Dilber Akbaş çifti yaşadıkları ekonomik sıkıntıları Vangölü TV ekibi ile paylaştı. Akbaş çifti 8 aydır elektriksiz yaşadıklarını belirterek yetkililerden yardım talebinde bulundular.
Rıfat Akbaş, “50 yaşındayım geçimimi hurdacılık yaparak sağlıyorum. 33 bin TL elektrik borcum var. Eğer tek seferde ödeyebilir isem bu borç 17 bin TL indirilecektir. Ben yetkililerden yardım bekliyorum.
Kızılay’dan haftada 4 gün yemek yardımı alıyoruz. Birçok rahatsızlığım olduğu için farklı yerlerde çalışamıyorum ve Allah rızası için yardım bekliyorum ”dedi. 
Eşi gibi kendisinin de rahatsız olduğunu söyleyen Dilber Akbaş’ da yetkililerden yardım istedi, “çok mağduruz. Ben istiyorum ki Allah rızası için bizlere yardım edilsin” şeklinde konuştu. 
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER