Van Büyükşehir Belediyesinden karla mücadele çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde etkili olan kar yağışına karşı 204 araç ve 650 personelle çalışmalarını sürdürüyor.

Van Büyükşehir Belediyesinden karla mücadele çalışması

Van’da dünden bu yana aralıklarla devam eden kar yağışından ötürü Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Karla mücadele ekipleri, kent genelinde 15 ayrı noktada vatandaşların mağdur olmaması için ana arterler, mahalle yolları, toplu taşıma araçlarının güzergahları ve ara sokaklarda temizlik ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.
Ayrıca kent merkezindeki kaldırımlar kürek ve kar püskürtme araçlarıyla temizlenirken, oluşturulan 4 kar toplama ekibi de biriken karları kamyonlara yükleyerek şehir dışına çıkartıyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı yetkilileri, kar yağışı olan günlerde vatandaşların toplu ulaşım araçlarını tercih etmelerini, cadde ve sokaklarda yapılan kar temizleme çalışmalarında ekiplerin işlerini daha rahat yapabilmeleri için araç parkları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER