Van'da 300 öğrenci Satranç Turnuvasında kıyasıya yarıştı

Tuşba Gençlik Merkezi'nde Cumartesi başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası Pazar günü sona erdi

Van'da 300 öğrenci Satranç Turnuvasında kıyasıya yarıştı

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası düzenlendi. Van'da ilk kez düzenlenen ve renkli görüntülerin kaydedildiği satranç turnuvasında 300 öğrenci kıyasıya yarıştı, 15 satranç hakemi görev aldı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI TURNUVASI BAŞLADI
Satranç Federasyonu Van İl Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Adnan Yaviç Öncülüğünde düzenlenen turnuvada, Edremit İpekyolu ve Tuşba ilçelerinde okuyan ilkokul ve ortaokul öğrencileri bireysel olarak katıldı.

16 Nisan 2022 Cumartesi günü başlayan ve 6 tur olarak düzenlenen müsabakalar Pazar günü sona erdi.

2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfların yarıştığı turnuvada her sınıftan erkekler kategorisinden 3, kızlar kategorisinden 3 öğrenci madalya almaya hak kazandı.

Kategorilerinde ve sınıflarında dereceye girenlere madalya, birinci olanlara da madalya ile birlikte kupa verilecek.

MADALYALAR VE ÖDÜLLER 23 NİSAN'DA VERİLECEK

Dereceye girenlerin madalyaları, birincilerin kupaları ve ödülleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı törenlerinde verilecek.

Van’da ilk kez düzenlenen turnuvada yarışan ve derece alan öğrencilerin dereceleri,  Türkiye Satranç Federasyonu Ulusal Kuvvet Derecesi (UKD) hesaplamalarına dâhil edilecek.

Öte yandan turnuvaya gelerek öğrencilere başarılar dileyen Tuşba Kaymakamı Furkan Duman, bir öğrenci ile satranç oynadı.

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER