banner6

Van'da bazı kavşakların yeşillendirilmesi bekleniyor

Van’da her gün binlerce aracın geçtiği, birçok vatandaşın kullandığı İpekyolu Caddesi üzerindeki Eski Emniyet Kavşağı ve İkinisan Kavşaklarının yeşillendirilmesi bekleniyor.

Van'da bazı kavşakların yeşillendirilmesi bekleniyor

İKİNİSAN GAZETESİ ÖZEL

Eski Emniyet Kavşağı ve İkinisan Kavşaklarının yeşillendirilmemesi vatandaşların tepkisine neden oluyor. Adeta bir çöl görüntüsüne neden olan kavşaklarda yeşillendirme çalışmalarının yapılması isteniyor.

Eski Emniyet Kavşağı ve İkinisan Kavşakları bakımsızlıktan kurudu. Özellikle Eski Emniyet Kavşağı adeta bir çöl görüntüsü oluşturuyor. Kavşakların bakımsızlığından şikâyetçi olan vatandaşlar, kavşakların biran önce yeşillendirilmesi gerektiğini söylediler.

Vatandaşlar yetkililere çağrı bulunarak, Eski Emniyet Kavşağı ve İkinisan Kavşaklarına rengârenk çiçekler ekilerek yeşillendirilmesini istiyor.

Sulama ve bakım yapılmadığı için kururken, kavşak çöle dönen, Eski Emniyet Kavşağı ile İkinisan Kavşakları kaderine terk edilirken, kavşaktaki ağaçlar ve çimler susuzluktan kurudu. İki kavşakta bozkır bir görüntü oluşması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Kavşakların yeniden elden geçirilerek modern görünüme kavuşturulması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER