Van Hacıbekir Caddesinin devamı neden yarım bırakıldı?

Van’da Prestijli Cadde projesi kapsamında yenilenen Cumhuriyet Caddesi’nin devamındaki görüntüler Van’a yakışmıyor.

Van Hacıbekir Caddesinin devamı neden yarım bırakıldı?

Van Büyükşehir Belediyesi son yıllarda İleri Biyolojik Arıtma Tesisi, Katı Atık Bertaraf Tesisi, millet bahçeleri ve prestij caddeler gibi bir çok önemli projeye imza attı.

Yapımı sırasında ağır aksak ilerleyen, halkı canından bezdiren, ancak bittikten sonra Van’a büyükşehir kimliği kazandıran önemli projelerin başında gelen prestij cadde çalışmaları devam ediyor.

Van AVM’den Sebze Hali’ne kadar olan Cumhuriyet Caddesi’nin devamında yapılan yol, kaldırım, ışıklandırma çalışmaları tamamlanalı neredeyse bir yıl oldu. 2 Kasım 2020 yılında tamamlandığı bildirilen ve ışıklandırılmış yeni görünümü ile haberlere de konu olan Caddesi’nin orta refüjü yarım bırakıldı, kaldırımlarda olması gereken çöp kutuları da monte edilmedi.

Yeşillendirme yapılmayan orta refüjlerde otlar çıktı. Yapılacak yeşillendirmenin su ihtiyacını karlışamak üzere otomatik sulama yapılması için toprağın üzerine bırakılan hortumlar, rüzgarın da etkisi ile etrafa savrularak trafiği olumsuz etkiliyor. Ayrıca hortumlar estetik açıdan da kötü bir görünüm oluşturuyor.

Cadde boyunca hiçbir çöp kutusunun bırakılmaması nedeniyle kaldırımlara ve yola rast gele atılan çöpler,  kaldırımlarda bulunan ağaç diplerinin çöplüğe dönüşmesine neden oluyor.

Cevap bekleyen sorular;

Prestijli Cadde projelerinde çöp bidonlarına yer verilmedi mi? Şayet projede var ise çöp kutuları neden yapılmadı? Gece ve gündüz yapılan çekimlerde de görüldüğü gibi cadde boyunca kaldırım kenarlarında ve ağaç diplerindeki çöpler temizlenmiyor mu?

Orta refüj bu kötü görünümü ile mi kalacak, yoksa yapılacak mı? Yapılacaksa ne zaman yapılacak?

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER